Budżet Obywatelski Miasta Lublińca 2021: Mieszkańcy zagłosowali i wybrali pięć projektów! [WYNIKI]

Budżet Obywatelski Miasta Lublińca 2021: Mieszkańcy zagłosowali i wybrali pięć projektów! [WYNIKI]

Zakończyła się szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec może zdecydować o tym, w jaki sposób rozdysponować część budżetu gminnego.

W głosowaniu mieszkańców zwyciężyło pięć projektów o łącznej wartości 218 300,00 złotych.

W tym roku do Urzędu Miejskiego w Lublińcu wpłynęły 22 wnioski, z których jeden nie uzyskał poparcia mieszkańców w początkowym etapie konkursu. Sześć wniosków odrzucono w dalszym etapie obejmującym ocenę merytoryczną dokonaną przez odpowiednie wydziały UM. Autorzy zanegowanych propozycji mieli jeszcze czas na złożenie odwołań – z takiej możliwości skorzystano w jednym przypadku. Do decydującego głosowania zakwalifikowało się zatem 15 projektów.

W dniu 1 lipca ruszyło głosowanie mieszkańców, prowadzone zarówno w Internecie jak i w formie tradycyjnej – w siedzibie Urzędu Miejskiego oraz w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej. Głosowanie zakończyło się o godzinie 00:00 w nocy z 19 na 20 lipca.

W środę 21.07. o godzinie 15:00 na oficjalnej stronie poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu opublikowano wyniki głosowania.

W tym roku zwyciężyły następujące projekty:

  1. Pumptrack Unia – liczba głosów ważnych: 314 [opis projektu: TUTAJ]
  2. Zielony Ekoparking nad Zalewem Droniowickim – liczba głosów ważnych: 186 [opis projektu: TUTAJ]
  3. Darmowa kastracja kotów i psów, których właściciele mieszkają w Lublińcu – liczba głosów ważnych: 158 [opis projektu: TUTAJ]
  4. Stop komarom – liczba głosów ważnych: 125 [opis projektu: TUTAJ]
  5. Wieża dla Jerzyków – liczba głosów ważnych: 124 [opis projektu: TUTAJ]

Łącznie oddano – 1374 głosów
Głosów ważnych – 1369
Kompletne wyniki głosowania: TUTAJ / Opisy wszystkich projektów: TUTAJ

W edycji 2021 zachowany został poziom finansowania pojedynczego projektu w wysokości do 50 000,00 złotych. Wyłonione pomysły zrealizowane zostaną w przyszłym roku. Miasto ogłosiło już harmonogram BO na rok 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.