[COVID] Trzecia dawka szczepionki przypominającej dla osób po 50 roku życia już dostępna w SP ZOZ Lubliniec

[COVID] Trzecia dawka szczepionki przypominającej dla osób po 50 roku życia już dostępna w SP ZOZ Lubliniec

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu informuje o możliwości przyjęcia III dawki szczepionki przypominającej przeciw COVID-19 dla osób po 50. roku życia.

Minister Zdrowia w dniu 28.09.2021 roku wydał Komunikat nr 12 informujący, iż mając na uwadze zalecenia Rady Ministrów rozpoczął się proces wystawiania skierowań do rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

W związku z tym, lubliniecki SP ZOZ zaprasza do skorzystania z możliwości zaszczepienia w Punkcie Szczepień przy ul. Sobieskiego 9, 42-700 Lubliniec (I piętro). Kontakt: 735 208 038.

Szczepionka przypominająca? Co to takiego?

Zgodnie z definicją podaną przez Ministerstwo Zdrowia, dawka przypominająca to dawka szczepionki, która podawana jest osobom zaszczepionym (tym, które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko COVID-19) w celu poprawy, utrwalenia, przedłużenia ochrony po szczepieniu. Więcej informacji: TUTAJ [pulsmedycyny.pl]

  1. Chciałbym jak zawsze zaszczepić się przeciw grypie, jak to uskutecznić? Coraz więcej osób kaszlących a w aptekach szczepionki brak.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.