Czego uczy nas historia?

Czego uczy nas historia?

Rocznica zamachu z 11 września 2001 roku coraz bliżej. Sytuacja w Afganistanie bardzo niepewna – dziś wspominamy poległych tam polskich żołnierzy. Dr hab. Paweł Szuszczyński przeprasza Czechów i Słowaków za to, że był okupantem w 1968 roku – w czasie trwającej 65 dni Operacji Dunaj straciło życie kilkunastu żołnierzy (w większości oficerowie). A najnowsze zdarzenia? Wojciech Golonka w artykule pt.”Siła Pfizera” potwierdza wiarygodność informacji o ujawnionych, tajnie zawieranych z rządami państw, umowach na zakup preparatów szczepionkowych. Hiszpania i Szkocja przodują w seksualizacji dzieci już od żłobka – gender ponad wszystko! W Polsce “władza czyści sobie prawne przedpole”, procedowany w Sejmie druk 1449, wprowadzi rządy inspektorów sanitarnych? (Do Rzeczy, nr 34/439, 23-29.08.2021 – naprawdę warto!) https://www.salon24.pl/u/observer82/1157364,krotko-o-procedowanym-po-cichu-projekcie-o-nr-druku-1449 https://www.rp.pl/Polityka/210819407-Projekt-1449-Konfederacja-zada-dymisji-ministra-zdrowia-Adama-Niedzielskiego.html

https://www.youtube.com/watch?v=cZ0i0YTvkxc Były premier i prezydent Włoch – Francesco Cossiga (jego kuzynem był Enrico Berlinguera, przywódca Włoskiej Partii Komunistycznej) – tak skwitował zamach na World Trde Center, który miał miejsce 11 września 2001 roku: “Wszystkie służby specjalne w Ameryce i Europie wiedziały dobrze, że ataki zostały zaplanowane i wykonane przez określone grupy, którym zależało na zdyskredytowaniu świata arabskiego, a w konsekwencji do sprowokowania zachodnich mocarstw do zaangażowania się w wojnę z Afganistanem i Irakiem”.

https://www.youtube.com/watch?v=lPWrHseJOfw Na 11 miesięcy przed atakiem na WTC prawnik Nick Rockefeller powiedział swojemu znajomemu Aaronowi Russo, że niedługo pewne wydarzenie zainicjuje “niekończącą się wojnę z terroryzmem”. Będzie to wielka mistyfikacja – jedna z sekwencji wielkiego planu, która ma się przyczynić do wprowadzenia NWO – nowego porządku świata. Aaron Russo – w nagraniu pt.”Ostateczny cel NWO” mówi więcej, także o tym jak wyglądała próba “zrekrutowania” go (dostał propozycję wstąpienia w szeregi członków Rady Stosunków Zagranicznych -CFR). A także o chipach RFID (radio-frequency identification – metoda przesyłania danych za pomocą fal radiowych, umożliwiających odczyt oraz zapis) i planach z nimi związanych. https://www.dwutygodnik.com/artykul/6041-komu-wszczepia-czipy.html Także w tej tematyce artykuł sprzed sześciu lat A. Przegalińskiej. Tekst jeszcze wtedy asekuracyjnie momentami prześmiewczy, ale dziś możemy już powiedzieć, że odkrywający plany na najbliższą przyszłość.

Wszechobecna ekspansja zła i oblepiające wszystko nachalne kłamstwa, mocno przemawiają za istnieniem niewidzialnej rzeczywistości! W tak zwanym “zachodnim świecie”,  także i w Polsce, coraz więcej osób deklaruje się jako niewierzący w Boga. Odeszli daleko od zasad wiary, praktyk religijnych, które przez setki lat pomagały ludziom porządkować swoje sprawy i dobrze przeżywać życie. Nie wierzą – więc żyją według własnych reguł, które ogólnie można scharakteryzować jako: przyjemną konsumpcję. Konsumowanie: podróży, seksu, wiadomości, towarów, wytworów “kultury” – stało się namiastką prawdziwego życia.

I dopiero wtedy, gdy uświadomimy sobie – bo zobaczymy, jak bardzo otaczająca nas rzeczywistość zbudowana jest na kłamstwach – będziemy bezpieczni! Paradoks? Tak – będziemy bezpieczni, kiedy uwierzymy i przekonamy się, że główną zasadą rządzącą światem jest – kłamstwo! Kłamstwo we wszystkich aspektach życia, we wszystkich dziedzinach: w rozpowszechnianych poglądach, w nauce, w polityce, w medycynie, w kulturze… Kiedy przypomnimy sobie, kto “włada” tym materialnym światem – wtedy wszystko staje się jasne! Wtedy dopiero w pełni świadomie możemy przyjąć prawdy zapisane na stronach Pisma Świętego. Bóg daje nam “instrukcję obsługi człowieka” – Dekalog. Ale już na pierwszych kartach Biblii ostrzega człowieka przed wielkim wrogiem – “ojcem kłamstwa”, który próbuje rządzić światem, małpując Boże dzieło.

 1. Pani Helena do swoich tradycyjnych fobii dołączyła antysemityzm… Czekam na archiwalny przedruk z “Der Sturmer” o Żydach przenoszących tyfus. Organ prowadzący lubliniecki.pl powinien w końcu zareagować

  Odpowiedz
 2. Dziękuję za zamieszczenie!
  Alarmująca informacja! UWAGA!! Od początku nowego roku szkolnego zaplanowano: 1. w pierwszym tygodniu – wychowawcy mają się zająć propagandą, 2. drugi – to czas na wypełnianie formularzy zgody (uzyskanej na drodze próśb i gróźb), 3. w trzecim – planowane są szczepienia w szkołach lub w zlokalizowanych w pobliżu szkół mobilnych punktach szczepień! – Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych – Przymus szczepień ochronnych dzieci i młodzieży – https://www.youtube.com/watch?v=IhDyYGM9FrY Szczepmy, mimo że w grupie dzieci i młodzieży do 17. roku życia (ok.7 mln) były 2 – DWA zgony na covid! Przecież Rząd RP zakupił 100 mln dawek (nie ma odpowiedzi – ile wydano z naszych podatków). Ale ani jedna ampułka nie została zbadana w Polsce – odpowiedź Agencji Badań Medycznych na zapytanie obywatelskie red. Grzegorza Płaczka.
  Panie Adamie – jakieś białe myszki może też Pan widzi? Bo np. przestępczego wymuszania przez Pfizera (w tajnych umowach, zawieranych z rządami), NIEDOPUSZCZANIA do stosowania w leczeniu SKUTECZNYCH LEKÓW – Pan nie dojrzał, (jak i wielu innych istotnych spraw).

  Odpowiedz
 3. ‘coraz więcej osób deklaruje się jako niewierzący w Boga’

  I dzięki bogu.
  Niestety ciągle jest dużo tych wierzących, a jeżeli już wierzy się w jedną rzecz bez jakichkolwiek dowodów to szybko dochodzą do niej następne równie niepoważne.

  I dlatego mamy – specjalistów od szczepionek bez wykształcenia medycznego czy chociażby znajomości statystyki którzy powielają brednie pocztą pantoflową, specjalistów od materiałów pirotechnicznych i stosunków międzynarodowych którzy wietrzą zamachy czy to w Smoleńsku czy też 9/11, specjalistów od sprzętu telekomunikacyjnego którzy ‘obronią’ nas przed nadajnikami 5G i sieciami WiFi, specjalistów we wszystkich możliwych dziedzinach, których łączy jedna rzecz – kompletny i permanentny brak jakiejkolwiek wiedzy ogólnej oraz głęboka WIARA że mają rację. Że urodzili się właśnie tu gdzie wyznaje się tą jedyną słuszną religię, bo przecież dzięki praniu mózgu w dzieciństwie za pomocą rymowanek głęboko wierzą że WSZYSCY inni się mylą i tylko ich bóg jest słuszny, a cała reszta jest wymyślona przez człowieka. Bez jakichkolwiek podstaw i oparcia na faktach.

  Odpowiedz
  • Antoni, coś to chyba z Tobą jest nie tak. Piszesz ,, ..deklaruje się jako niewierzący w Boga i dzięki bogu…,, a dalej sugerujesz swój ateizm. To jak dziękujesz Bogu czy nie? Jeśli temat wiary odnosisz tylko do tego co pisze p. Helena, to na pewno się mylisz.

   Odpowiedz
  • antoni skorzystał z okazji i wylał swoją niechęć do wierzących, Kościoła i Pana Boga. Człowieku, znałem takich, którzy całe swoje dorosłe życie obrażali Boga i ludzi wierzących a na jego końcu za to przeprosili i Pana Boga i ludzi, poprosili o sakrament i skruszeni odeszli. A może byś ty taki mądry udowodnił nam że Boga nie ma, no zabieraj się do roboty mądralo

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.