Internauci zachwyceni! Za nami wirtualny koncert “Radio gra” w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

Internauci zachwyceni! Za nami wirtualny koncert “Radio gra” w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

W miniony weekend odbyła się premiera kolejnej produkcji Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, przygotowanej w wersji Online w czasie trwającej pandemii. Koncert młodych wokalistów pt. “Radio gra” przyciągnął uwagę internautów, notując wiele pozytywnych recenzji.

Różnorodny i bardzo ambitny materiał nawiązywał do, obchodzonego w dniu 11 kwietnia, Dnia Radia w Polsce. W repertuarze znalazły się takie kompozycje jak: “Babę zesłał Bóg” – popularny przebój Renaty Przemyk, “Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar czy “Pogoda ducha” – utwór śpiewany w oryginale przez Hannę Banaszak.

Młodzi wokaliści z Miejskiego Domu Kultury: Pola Gatner, Nadia Gembała, Radosław Gembała, Amelia Gintowt, Oliwia Koloch, Zofia Koloch, Aleksandra Mucha, Weronika Piskon, Julia Plaza, Amelia Rek, Amelia Spojda i Kamilla Szopka – przygotowani przez Mariana Chroboka – świetnie poradzili sobie z ponadczasowymi piosenkami – Nie ma też wątpliwości, że wsparcie Agnieszki Raj-Kubat w czasie nagrań i instrukcje dotyczące ruchu scenicznego bardzo pomogły artystom. W efekcie każdy z nich wypadł niezwykle profesjonalnie, a na swoim koncie może zapisać kolejne doświadczenie sceniczne – podkreśla Paulina Pielarz z lublinieckiego MDK.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekały na widzów. W trakcie koncertu zaprezentowali się również tancerze przygotowani przez Katarzynę Koszczyk. Wokalistom towarzyszyła Formacja Koralowa oraz para tańca towarzyskiego. Za realizację dźwiękową odpowiadał Arkadiusz Suchara, natomiast autorem filmu i montażu jest Dawid Mikuda. Produkcją całego przedsięwzięcia zajęli się pracownicy MDK.

Niezwykle ważne są dla mnie takie artystyczne projekty w czasie pandemii, które z jednej strony dają młodym ludziom cel i satysfakcję, a z drugiej są radością dla odbiorców – przyznała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu – W takich realizacjach ważny jest każdy szczegół, od pomysłu, poprzez piękne, wokalne wykonania, scenografię, aż po efekt końcowy, czyli sam film. Wszyscy włożyli w to dużo serca, dlatego zachęcam do obejrzenia koncertu do końca i przeczytania napisów końcowych – dodała.

Reakcje oglądających występ na platformach Facebook oraz YouTube najlepiej odwzorowały poziom poszczególnych prezentacji: “Jesteście wspaniali i wyjątkowi! Dziękujemy za piękne wzruszenia i wspaniałą dawkę dobrych emocji w tych trudnych czasach”, “Nowa rzeczywistość pozwala nam brać udział w waszych koncertach nawet w odległych miejscach. Gratuluję świetnych prezentacji i organizacji całości, bo to mnóstwo pracy ludzi, których na scenie nie widać” – to tylko drobna część pozytywnych reakcji w Internecie.

Cieszymy się z sukcesu tego koncertu on-line. Jednocześnie mamy cichą nadzieję, że w nadchodzących, wakacyjnych miesiącach, uda nam się spotkać w plenerze, na żywo! – podkreśliła dyrektor Agata Woźniak – Rybka.

RETRANSMISJĘ KONCERTU MOŻNA ZOBACZYĆ: TUTAJ [Facebook] lub TUTAJ [YouTube]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.