Kolejna wpadka na naszych drogach. Kierowca miał półtora promila alkoholu we krwi.

Kolejna wpadka na naszych drogach. Kierowca miał półtora promila alkoholu we krwi.

W ubiegły wtorek opisywaliśmy zdarzenie, do którego doszło na ulicy Skłodowskiej w Lublińcu – policjanci zatrzymali tu pijanego Ukraińca, który zamierzał dotrzeć ciężarówką na terytorium Niemiec. Niestety, apele służb nadal nie trafiają do wszystkich użytkowników dróg w powiecie lublinieckim. Jeszcze w tym samym tygodniu kolejny kierowca wpisał się na niechlubną listę. 

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Koszęcinie, w trakcie realizowanych cyklicznie kontroli stanu trzeźwości, zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym – Mieszkaniec powiatu lublinieckiego usiadł za kierownicę swojego Audi mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – poinformował mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 16:00 na ulicy Sobieskiego w Koszęcinie, gdzie mundurowi prowadzili tzw. kontrole przesiewowe, polegające na wyrywkowym sprawdzaniu stanu trzeźwości przejeżdżających w tym miejscu. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca był jednym z pierwszych kontrolowanych.

Teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, na sprawców tego typu przestępstw sąd obligatoryjnie nakłada wysoką grzywnę pieniężną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.