Kolejny wypadek w centrum Lublińca. Motocyklista przetransportowany do szpitala

Kolejny wypadek w centrum Lublińca. Motocyklista przetransportowany do szpitala

W poniedziałek 7 sierpnia, w godzinach popołudniowych, na ulicy Lisowickiej w Lublińcu, doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Policjanci lublinieckiej drogówki, którzy przybyli na miejsce wypadku ustalili, że mieszkanka Lublińca kierująca samochodem osobowym marki Kia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidło jadącemu motocykliście.

W wyniku zderzenia motocyklista doznał urazu kończyn i został przewieziony do szpitala. To niebezpieczne zdarzenie pokazuje, że chwila nieuwagi może nas kosztować utratę zdrowia, stres, jak również konsekwencje prawne i finansowe – podkreśla st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Tradycyjnie już mundurowi apelują do kierowców, jak również motocyklistów, o dostosowanie prędkości do warunków ruchu, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzięcie pod uwagę m.in. takich czynników jak: umiejętności, doświadczenie w kierowaniu pojazdem, stres, zmęczenie, rutyna czy charakterystyka trasy.

To kolejne w ostatnich dniach zdarzenie drogowe, do którego doszło w centrum Lublińca. Przypominamy, że w minioną niedzielę pięć osób uczestniczyło w wypadku na pobliskiej ulicy Świętej Anny:

Niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem pięciu osób na ul. Świętej Anny w Lublińcu. 20-latek z wysokim mandatem

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl

Zdjęcie: Lubliniec 998 [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.