Lubliniec: Kamery odstraszą hałaśliwą młodzież? Zmiany na terenie rekreacyjnym przy ul. Droniowickiej

Lubliniec: Kamery odstraszą hałaśliwą młodzież? Zmiany na terenie rekreacyjnym przy ul. Droniowickiej

Na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ulicy Droniowickiej w Lublińcu zainstalowano monitoring – system ma być jednym ze sposobów na przeciwdziałanie zakłócaniu ciszy nocnej, głównie przez młodzież, oraz aktów wandalizmu. 

Rozległy i funkcjonalny obiekt, położony w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 i Zalewu Droniowickiego, cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców korzystających m.in. z placu zabaw, urządzeń rekreacyjnych, siłowni zewnętrznej, boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą czy SkateParku.

Niestety, jak informowaliśmy wielokrotnie w roku 2021 – wszystko zmieniało się po zapadnięciu zmroku kiedy pojawia się tutaj hałasująca młodzież, nie stroniąca od alkoholu i zaśmiecająca otoczenie. Przy Droniowickiej dochodziło również do dewastacji urządzeń, jak choćby w listopadzie 2019 kiedy na terenie SkateParku namalowano sprayem wulgarne napisy i rysunki.

Sprawą od dłuższego czasu zajmował się radny Rady Miejskiej, Adam Richter [klub Z Burmistrzem dla Lublińca], który wiosną 2021 roku, wraz radną Iwoną Janic z tego samego ugrupowania, wnioskował o instalację monitoringu. Na konieczność poprawy bezpieczeństwa w tym i w podobnych miejscach wskazywał również radny Jan Springwald [Forum Samorządu Lublinieckiego].

Do Urzędu Miejskiego spływały także liczne zgłoszenia mieszkańców ul. Droniowickiej informujących o niewłaściwym zachowaniu młodzieży, zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Kompleks sportowo – rekreacyjny był miejscem interwencji Policji oraz Straży Miejskiej. W 2020 roku policyjne patrole wzywane były tutaj 14-krotnie w związku z zakłócaniem porządku publicznego lub ciszy nocnej. Od początku stycznia do połowy sierpnia 2021 podjęto dziewięć interwencji o tym samym charakterze – informował st. sierż. Tomasz Konicki, p.o. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu w korespondencji z lublinieckim.pl [2021]

W kolejnych tygodniach Burmistrz Lublińca Edward Maniura rozpatrzył następne zgłoszenia i podjął działania zmierzające do sporządzenia dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy monitoringu. W związku z rozpoczętym właśnie sezonem wiosenno – letnim kilka urządzeń zainstalowano już na masztach otaczających teren.

  1. Fajnie że są kamery, ale dodatkowe oswietlenie skateparku tez by sie przydało i kamera z drugiej strony.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.