Lubliniec: Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy podczas Uroczystości Wszystkich Świętych

Lubliniec: Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy podczas Uroczystości Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającymi się Uroczystościami Wszystkich Świętych, przypadającymi jak co roku na dzień 1 listopada, Urząd Miejski w Lublińcu wydał komunikat w sprawie zmiany organizacji ruchu w rejonie nekropolii zlokalizowanych na terenie miasta. 

Całość zmian w organizacji ruchu będzie miała odniesienie w ustawionym oznakowaniu pionowym. W punktach węzłowych przy cmentarzu ustawione zostaną patrole Policji i Straży Miejskiej w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa ruchu oraz osób przychodzących na cmentarz.

Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od dnia 31.10.2022 r. (poniedziałek) od godz. 16:00 do dnia 2.11.2022 r. (środa) do godz. 10:00.

Cmentarz parafialny przy ul. Plebiscytowej

Cmentarz znajduje się pomiędzy ulicami Plebiscytową, Cmentarną i Powstańców Śląskich. W czasie dni świątecznych zostaną wyznaczone miejsca parkingowe w ul. Cmentarnej, Szaforza, Plebiscytowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do ul. Nowej). Z tego względu wprowadzone zostaną zmiany w zakresie dopuszczonych kierunków jazdy:

 • ul. Cmentarna, na co dzień dwukierunkowa, stanie się jednokierunkowa od ul. Powstańców Śl. do ul. Plebiscytowej
 • ul. Plebiscytowa na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Cmentarnej, na co dzień dwukierunkowa, będzie jednokierunkowa od skrzyżowania z ul. Cmentarną do skrzyżowania z ul. Paderewskiego

Cmentarz Komunalny przy ul. Spokojnej

Cmentarz znajduje się w części zachodniej miasta.

 • Dojazd do cmentarza odbywać się będzie od ul. M. Skłodowskiej, ulicą Spokojną
 • Na czas trwania świąt ulica Spokojna stanie się drogą jednokierunkową
 • Wyjazd z cmentarza odbywać się będzie ul. Cyrana do ul. Grunwaldzkiej
 • Cmentarz posiada wyznaczony parking

Źr. Miasto Lubliniec [Facebook]

 1. O ile o ul Spokojnej można powiedzieć, że jest w fatalnym stanie to stan ul Cyrana woła o
  pomstę do nieba. Leśny odcinek tej ulicy to wyboista droga z wgniecionymi w grunt połamanymi weszczerbionymi betonowymi płytami. Po deszczach wielkie kałuże i koleiny wypełnione błotem uniemożliwiają przedostanie się pieszym i rowerzystom, trzeba wymijać te bajora lasem. Wiem, bo pokonuję tę drogę codziennie, ostanie dni po deszczu idę lasem. Taka droga na czy z cmentarza to wielki wstyd dla włodarzy naszego miasta, setki ludzi z Lublińca i nie tylko 1go listopada będzie tamtędy przejeżdżać w ślimaczym tempie bo tylko na takie pozwoli ta droga kierowcom. Dobrze by było żeby i p burmistrz i radni tam się wybrali i sami się przekonali. Pewnie i tak uznają że to wina rządu albo posła Gawrona😀. Może i Pan Redaktor się przespaceruje?.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.