Majówka na drogach powiatu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu podali statystyki

Majówka na drogach powiatu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu podali statystyki

W Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu podsumowano drogowy bilans tegorocznej majówki. Oprócz mundurowych z Lublińca, nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z Posterunku w Koszęcinie oraz Komisariatu w Woźnikach. 

W czasie majowego weekendu na drogach powiatu lublinieckiego policjanci odnotowali 12 kolizji drogowych. Zatrzymanych zostało 10 dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdu. Przeprowadzono 1518 badań trzeźwości.

Niestety, pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych mundurowi zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, jak również 1 w stanie po użyciu alkoholu – wylicza st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy KPP w Lublińcu.

Mundurowi zatrzymali również kierującego, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym, co skutkowało zatrzymaniem jego prawa jazdy.

“Pomimo starań mundurowych nie udało się uniknąć tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem motocyklisty, który pomimo starań osób udzielających mu pomocy zmarł” – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Zdjęcie: policja.pl [arch.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.