Motocykliści powracają na drogi. Niestety, mamy pierwszy wypadek w powiecie lublinieckim. 26-latek w szpitalu

Motocykliści powracają na drogi. Niestety, mamy pierwszy wypadek w powiecie lublinieckim. 26-latek w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w niedzielę 11 kwietnia, około godziny 13:00. Według informacji podanej przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 907 pomiędzy Koszęcinem do Boronowem, 26-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się.

Na miejscu działania prowadziły zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lublińca i Ochotniczej Straży Pożarnej z Koszęcina, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol policji. W rejon zdarzenia zadysponowany został również śmigłowiec krakowskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2020 roku, w całym kraju, motocykliści uczestniczyli w 2 075 wypadkach drogowych, w których zginęło 233 kierujących motocyklami i 11 ich pasażerów, a 1 699 motocyklistów i 180 pasażerów motocykli zostało rannych. Kierujący motocyklami najczęściej uczestniczyli w wypadkach w miesiącach czerwiec – sierpień.

W porównaniu do roku 2019 liczba wypadków z udziałem motocyklistów uległa zmniejszeniu, jednak lublinieccy policjanci kierują apel do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów – Przed wykonaniem manewru na drodze każdy kierujący powinien wzmóc swoją czujność i spojrzeć w lusterka nie raz, a przynajmniej dwa razy. Pamiętajmy aby naszym zachowaniem na drodze nie powodować zagrożenia. Każde zderzenia samochodu z kierującym jednośladem – motocyklistą, który zaliczany jest do niechronionych uczestników ruchu drogowego – często ma poważne skutki i kończy się tragicznie – przypomina asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Szczególny apel Policji skierowany jest do motocyklistów:

Motocyklisto! Pamiętaj, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest brawura i nadmierna prędkość. Za kierownicą motocykla jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek możesz przypłacić życiem. Dlatego zawsze jedź bezpiecznie – nie ryzykuj!

Zdjęcie: OSP Koszęcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.