Nowy personel uchroni Oddział Wewnętrzny SP ZOZ Lubliniec? Czasu coraz mniej – trwają rozmowy [FILM]

Nowy personel uchroni Oddział Wewnętrzny SP ZOZ Lubliniec? Czasu coraz mniej – trwają rozmowy [FILM]

Zarząd Powiatu Lublinieckiego oraz dyrekcja Szpitala Powiatowego czynią starania zmierzające do utrzymania Oddziału Chorób Wewnętrznych – zadeklarowali Starosta Lubliniecki, Joachim Smyła oraz Wicestarosta, Tadeusz Konina w trakcie ostatniej Sesji Rady Powiatu [22.03.]

Po złożeniu wypowiedzeń przez zatrudnionych tutaj lekarzy (termin do końca kwietnia), mieszkańcy muszą liczyć się z zawieszeniem Oddziału, a to pociąga za sobą dalsze konsekwencje – m.in. groźbę utraty pracy przez pielęgniarki z OChW. 

Z informacji podanych przez Starostę Lublinieckiego Joachima Smyłę wynika, że Zarząd Powiatu oraz p.o. dyrektora SP ZOZ Małgorzata Nowak prowadzą rozmowy z kandydatami na wolne stanowiska na Oddziale Wewnętrznym po tym jak dotychczasowi lekarze zdecydowali się na transfer do Szpitala w Oleśnie.

W trakcie Sesji poruszono również kwestię 19 pielęgniarek oraz 9 opiekunek zatrudnionych na Oddziale Wewnętrznym. Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk zaznaczył, że do ewentualnej utraty pracy tej grupy przyczynili się ustępujący lekarze – To nie myśmy tu zgotowali taką sytuację, to lekarze którzy odchodzą. Trzeba to sobie uświadomić – przekonywał przewodniczący Olczyk.

My przede wszystkim traktujemy Szpital jako miejsce leczenia pacjentów i myślimy nieustannie o pacjentach. Zmierzamy do tego aby ten Oddział Wewnętrzny naprawdę istniał ale nie wiemy jak się to zakończy – podkreślał wicestarosta Tadeusz Konina.

Z podobnymi problemami zmagają się inne jednostki w woj. śląskim. Dlatego w minioną środę Wojewoda Śląski zwołał spotkanie, na które udali się również przedstawiciele Starostwa w Lublińcu.

Oprócz widma zawieszenia Oddziału Chorób Wewnętrznych, pogłębia się zapaść finansowa placówki. Według najnowszych prognoz sporządzonych przez ustępującego dyrektora SP ZOZ Marka Augustyna, rok 2023 zamknie się ze stratą na poziomie około 18 milionów złotych – o 6 milionów większą niż na koniec 2022 roku.    

Zdjęcie: archiwum 2019

 

  1. co za **** ten olczyk. wina lekarzy, ze chcą zmienić pracę. #smiechnasali
    to kierownictwo ma za zadanie zadbać o personel, a nie lekarz, który chce zmienić zakład pracy, bo ma takie widzi misie. Olczyk slaby i starosta, to szukają winnych. Do wywalenia w nastepnych wyborach!

    Odpowiedz
  2. Ja tylko współczuję pacjentom w Oleśnie. Mieszkańcy Naszego powiatu wiedzą jakimi lekarzami są odchodzący. Nic tylko kasa. Odchodzą wyłącznie dla kasy. Chorzy obchodzą ich zdecydowanie mniej. Podobno ten najmądrzejszy lekarz pozostaje w placówce, dzięki Bogu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.