O bezpieczeństwie na Skateparkach – za nami udane spotkanie w Woźnikach [patron medialny LUBLINIECKI.PL]

O bezpieczeństwie na Skateparkach – za nami udane spotkanie w Woźnikach [patron medialny LUBLINIECKI.PL]

W poniedziałek 3 sierpnia Śląska Policja oraz ponad 30 miast i gmin w województwie śląskim zainaugurowały kampanię „Bezpieczny skatepark & pumptrack”. Do akcji włączyła się również gmina Woźniki.

Inaugurację kampanii w Woźnikach zaplanowano w okolicy skateparku przy ul. Florianek. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne wydarzenie promujące zasady bezpiecznego korzystania ze skateparków przeniesiono do pobliskiej hali sportowej.

O tym, jak jeździć i zachowywać się w takich miejscach opowiadali: Agnieszka Czyżewska – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu i Beata Bacior – zastępca burmistrza Woźnik.

Krótki pokaz bezpiecznej jazdy zademonstrował Łukasz Malewski, instruktor jazdy na rolkach, który w trakcie pogadanki z uczestnikami przypominał o konieczności stosowania ochraniaczy i kasku.

Kilkudziesięciu młodych ludzi obecnych na spotkaniu mogło wykazać się wiedzą podczas rozwiązywania tematycznej krzyżówki. Osoby z prawidłowymi odpowiedziami i najlepszym refleksem nagrodzono kaskami, ochraniaczami i torbami. Natomiast wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodki poczęstunek, nagrody niespodzianki oraz dyplomy.

W inauguracji kampanii „Bezpieczny skatepark & pumptrack” uczestniczyli również kom. Krzysztofa Krzosak, komendant Komisariatu Policji w Woźnikach i Michał Aloszko, Burmistrz Woźnik.

Współpraca: Wojciech Zawadzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.