Pabianice: Rekord świata i rekord Polski w biegu 48 – godzinnym! Na trasie zawodnicy z Sierakowa Śląskiego

Michał Koziarski oraz Anna Bodzioch, zawodnicy LKS’u Sieraków Śląski, ukończyli ekstremalny, 48 – godzinny bieg (Puchar Polski) podczas czwartej edycji UltraParkWeekend w Pabianicach. W konkurencji rozpoczętej w piątek o godzinie 18:30 i zakończonej o tej samej porze w niedzielę, pobito rekord świata oraz rekord kraju!

Uczestnicy pokonywali pętlę o długości  1725,51 m w czasie 48 godzin. Mogli regenerować siły i korzystać z posiłków w trakcie wprowadzanych przez siebie przerw. O końcowych rozstrzygnięciach decydowała liczba przebiegniętych kilometrów.

W kategorii mężczyzn Michał Koziarski wywalczył znakomitą drugą pozycję (dystans 342,8 km, 198 okrążeń). W całej stawce (kat. open) był trzeci. Anna Bodzioch, w kategorii kobiet, sięgnęła po miejsce piąte, natomiast w kategorii open po miejsce 17 (dystans 225 km, 130 okrążeń).

Zawodników z Sierakowa Śląskiego, którzy startowali już w poprzednich edycjach UltraParkWeekend, na miejscu wspomagał tata Michała – Stanisław Koziarski, zarówno w zakresie obsługi biegaczy jak i wsparcia mentalnego – niezbędnego podczas pokonywania ograniczonej, monotonnej pętli wytyczonej na terenie Parku Wolności w Pabianicach. Trasa wiodła drogą asfaltową a przewyższenia terenu wynosiły zaledwie 4 metry. Dla uczestników było to zatem niemałe wyzwanie zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym.

W morderczym biegu 48 – godzinnym bezkonkurencyjna okazała się utytułowana Patrycja Bereznowska (Wieliszew Heron Team Hoka Poland Team), która w kategorii open, a jednocześnie w gronie pań, zajęła pierwsze miejsce bijąc REKORD ŚWIATA z wynikiem 403 km (233 okrążenia)! Najlepszy wśród mężczyzn Bartosz Fudali (NorDan / Wolsztyński Klub Biegowy) po pokonaniu 391 kilometrów (227 okrążeń) ustanowił REKORD POLSKI!

Na starcie stanęło łącznie 28 biegaczy, w tym 9 kobiet – wszyscy ukończyli zawody. Dwoje zawodników reprezentowało Anglię i Ukrainę.

Organizatorem imprezy był Pabianicki Klub “O co biega”, a współorganizatorami Urząd Miejski w Pabianicach, Starostwo Powiatowe w Pabianicach i Piotr Pazdej – Koordynator Biegu. W trakcie UltraParkWeekend, obok biegu 48 – godzinnego, rywalizowano również w konkurencjach UltraPark 24h, Supermaraton 100 km oraz Ultramaraton 50 km.