Pamiętacie demolkę w centrum Lublińca? 26-latek z pobliskiej gminy zatrzymany przez policję. Sprawców mogło być więcej

Pamiętacie demolkę w centrum Lublińca? 26-latek z pobliskiej gminy zatrzymany przez policję. Sprawców mogło być więcej

Powracamy do głośnej sprawy zniszczenia mienia, które miało miejsce w rejonie Alei Solidarności oraz ulic Targowej i Wyszyńskiego w Lublińcu, na przełomie lipca i sierpnia tego. Zdarzenie mocno zbulwersowało mieszkańców miasta.

Intensywne czynności śledcze doprowadziły do ustalenia i zatrzymania wandala, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia. Nieznany sprawca powywracał ławki i kontenery na śmieci, a także rozbił szyby jednego ze znajdujących się tam przystanków autobusowych. Dodatkowo na ulicy Wyszyńskiego wandal uszkodził kilka zaparkowanych samochodów.

Od samego początku nad sprawą pracowali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Wykonane w sprawie czynności dały efekt w postaci zidentyfikowania i zatrzymania sprawcy zniszczenia mienia, którego wartość wyceniona została łącznie na ponad 7 tys. złotych – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckiej KPP.

W minionym tygodniu kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Kochanowice. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa może mieć charakter rozwojowy, a pracujący nad nią śledczy nie wykluczają… kolejnych zatrzymań.

Wandale urządzili sobie “ścieżkę zdrowia” w centrum Lublińca! Jest reakcja władz miasta

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.