PiS “dmucha w żagle Putina”? Kontrowersyjny tekst zastępcy Burmistrza Lublińca i reakcja posła Gawrona

PiS “dmucha w żagle Putina”? Kontrowersyjny tekst zastępcy Burmistrza Lublińca i reakcja posła Gawrona

Ożywioną dyskusję internautów wywołał poniedziałkowy wpis zamieszczony na profilu “Anna Jonczyk – Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca” w portalu Facebook. Autorka dzieli się swoimi refleksjami dotyczącymi wydarzeń na Ukrainie. Nie stroni przy tym od krytycznych uwag pod adresem obozu rządzącego [całość poniżej]

Na wpis zastępcy Burmistrza Lublińca zareagował Poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron [PiS], który następnego dnia wystosował pismo do Burmistrza Edwarda Maniury, publikując jego treść na swoim profilu.

Potępiając reżim Władimira Putina (“Jesteśmy przerażeni tym, jak niewiele trzeba, aby w XXI wieku chory na władzę człowiek stał się bezlitosnym barbarzyńcą”) Anna Jonczyk – Drzymała przekonuje, że – Gospodarczo zjednoczony świat w 14 dni rzucił Rosję na kolana i to pomimo faktu, że dwa rządy – Polski i Węgier – nie wprowadziły żadnych sankcji gospodarczych dla Rosji;

Odwołuje się również do tekstu zamieszczonego przez Romana Giertycha, który – jak podkreśla wiceburmistrz – pisze o “misternym planie Putina, z wyrazistą rolą Viktora Orbana, Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Marine Le Pen i Matteo Salviniego”.

To Orban namówił Kaczyńskiego do prób rozmontowywania UE. Cała gra Orbana, a później Kaczyńskiego zakładała szykowaną od lat przez Putina wojnę o odbudowę ZSRR”

– uważa Roman Giertych, w latach 2006-2007 minister edukacji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego [link do wpisu R. Giertycha poniżej]

– Ci wszyscy politycy, którzy dmuchali w żagle Putina, pluli na Unię Europejską, kpili z NATO oraz służalczo żegnali się z Donaldem Trumpem, nadal trzymają w swoich rękach władzę, i żeby jej nie stracić, siłą rzeczy muszą zmienić od lat prowadzoną narrację – kończy Anna Jonczyk – Drzymała, wskazując na odwrót rządzących od polityki “antyeuropejskiej” – Będziemy pamiętać te wszystkie udokumentowane historycznie i splamione krwią obywateli Ukrainy wcześniejsze zdarzenia – dodaje.

W reakcji na wpis zamieszczony przez Annę Jonczyk – Drzymała, poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron [PiS] skierował pismo do Burmistrza Lublińca, Edwarda Maniury. Kopia pisma przesłana została również do wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka.

 


Pełna treść wpisu zamieszczonego na profilu: “Anna Jonczyk-Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca” [22.03]

Szanowni Państwo,
od czasów ujawnienia zbrodni Hitlera nie mieliśmy na świecie tak jasnego podziału na dobro i zło, jakiego doświadczamy obecnie. W ciągu 3 tygodni wojny, zjednoczona Europa przypomniała sobie o fundamentalnych wartościach. Jesteśmy świadkami dużej polaryzacji wcześniejszych zdarzeń i na przykładzie Rosji widzimy, do czego doprowadza autorytaryzm władzy, cenzura mediów, organizowanie nagonek na przeciwników, kłamstwa w mediach publicznych, podporządkowywanie sobie sądów i wykorzystywanie policji, wojska i służb specjalnych do zwalczania przeciwników politycznych.

Jesteśmy przerażeni tym, jak niewiele trzeba, aby w XXI wieku chory na władzę człowiek stał się bezlitosnym barbarzyńcą, wydającym rozkaz ataku na sąsiedni kraj, w którym każdego dnia bombardowane są szpitale, przedszkola i teatry. W wyniku wojny każdego dnia giną niewinni ludzie, a kilkudziesięciotysięczne miasta zamieniają się w zgliszcza i pola gruzu. Gospodarczo zjednoczony świat w 14 dni rzucił Rosję na kolana i to pomimo faktu, że dwa rządy – Polski i Węgier – nie wprowadziły żadnych sankcji gospodarczych dla Rosji.

O misternym planie Putina, z wyrazistą rolą Viktora Orbana, Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Marine Le Pen i Matteo Salviniego pisze na swojej stronie Roman Giertych. Polecam Państwu ten tekst, ponieważ zawiera w zgrabny sposób opisane fakty, z którymi trudno polemizować https://www.facebook.com/100050478939975/posts/514701036889190/?d=n
Podobnie jak Roman Giertych, nie wierzę w przypadki i mimo wielu innych zupełnie odmiennych poglądów, w tym aspekcie przyznaję mu rację, a mój lęk o bezpieczeństwo Polski jest jeszcze większy.

Wspominając kluczowych polskich polityków, którzy wywarli bezpośredni wpływ na osłabienie naszego bezpieczeństwa narodowego, należy wymienić Antoniego Macierewicza. O piramidzie układów i powiązań m.in z Rosją przeczytacie Państwo w książce Tomasza Piątka pt. „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE”.

Na koniec podzielę się z Państwem moimi własnymi spostrzeżeniami. Jesteśmy niesamowitym Narodem, który w chwilach próby pokazał odwagę, solidarność i wielki humanitaryzm. Swoim społecznym zrywem zaskoczyliśmy nie tylko Putina, ale także wielu kluczowych w naszym kraju prawicowych polityków, którzy w pierwszych dniach wojny byli zdezorientowani. Na szczęście relacje telewizyjne z napaści na Ukrainę podziałały na nich jak zimny prysznic. I chociaż dzisiaj rządzący, którzy od lat prowadzą antyeuropejską narrację, usuwając chociażby flagi UE z sejmowych i prezydenckich salonów, grzeją się w blasku uznania, które tak naprawdę należy się zwykłym Polkom i Polakom, pomagającym nieustannie od pierwszych dni wojny uchodźcom w swoich lokalnych społecznościach, MY – WOLNI LUDZIE oraz WOLNE MEDIA będziemy pamiętać te wszystkie udokumentowane historycznie i splamione krwią obywateli Ukrainy wcześniejsze zdarzenia.

Mam nadzieję, że będzie taki czas w Polsce, kiedy zostaną za to ukarani. Ci wszyscy politycy, którzy dmuchali w żagle Putina, pluli na Unię Europejską, kpili z NATO oraz służalczo żegnali się z Donaldem Trumpem, nadal trzymają w swoich rękach władzę, i żeby jej nie stracić, siłą rzeczy muszą zmienić od lat prowadzoną narrację. Pytanie, ilu z nich będzie umiało odnaleźć się w nowej rzeczywistości, aby w WOLNYCH WYBORACH znów przypieczętować swój sukces.

LUBLIŃCZANIE SOLIDARNI Z UKRAINĄ 🇺🇦🇵🇱🇪🇺
#SamorządyDlaUkrainy #SolidarnizUkrainą #StandWithUkraine #TakDlaUkrainy

Zdjęcie (kadr): Anna Jonczyk – Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca [Facebook]

 1. Nigdy mnie nie przestanie zadziwiać i smucić jedna czy druga strona. Albo pisowcy którzy murem idą za swoim ugrupowaniem które podejmuje idiotyczne decyzje, czy druga strona która serwuje hejt i krytykę co tylko by pisiory nie zrobiły. I jedni i drudzy są siebie warci. Po co stwierdzenia “antyeuropejski”? Czemu nie napisała “antyunijny”? Pisze że pisiory plują na UE… niektórzy plują, ale to nie jest oficjalne stanowisko PIS. Czemu więc nie napisze, że to UE pluje na Polskę? Ile razy to pijaczyna Schulz atakował Polaków? “Wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu”. Albo gadanie, że takie przemowy jak w UE nawet nie mogłyby się odbyć w Polskim parlamencie ze względu na cenzurę.

  Odpowiedz
 2. Pani Vice wypowiada tyle ” prawdy” co Putin.
  Skąd w takim mieście Lublińcu tyle PO- olstwa ?

  Odpowiedz
 3. Pani Wiceburmistrz swoje racje ma na podstawie tzw. “wolnych mediów”, gdzie nie pokazują szefa polskiej opozycji oPOssitionfuhreraTuska ściskającego się i rozmawiającego na molo w Sopocie. Za to wmawia, że to PIS włazi w ręce Putina. Proszę wybaczyć naszej władzy miejskiej, po tylu latach rządzenia Lublińcem można się zmęczyć nie tylko na ciele, ale i umyśle.

  Odpowiedz
 4. Pani Burmistrz!!!!!
  Pani stanowisko zobowiązuje do większej POWAGI, a nie kłamstw Panienki z dyskoteki….
  1.Jak Polska nie wprowadziła żadnych sankcji ?
  Od 10 lat przestrzegała Europę przed zagrożeniem Rosji, A terminal w Świnoujściu ??
  A gazociąg Baltic ???. Czy to nie jest próba uniezależnienia od Rosji.
  Bardzo przykro, że Pani robi z nas takich idiotów

  Odpowiedz
 5. Pani Alu, pani viceburmistrz nie z nas mieszkańców a z samej siebie robi idiotkę, no a może nie musi robić ? 😄

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.