Polska jednym z najbezpieczniejszych krajów w Unii Europejskiej. Komenda Główna Policji o najnowszych danych Eurostatu

Polska jednym z najbezpieczniejszych krajów w Unii Europejskiej. Komenda Główna Policji o najnowszych danych Eurostatu

W Unii Europejskiej co dziesiąty mieszkaniec skarży się na akty przemocy, przestępczości i wandalizmu – wynika z danych Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego). W Polsce ten odsetek jest o połowę mniejszy.

Według raportu Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej, Polska tuż po Chorwacji i Litwie jest najbezpieczniejszym krajem we Wspólnocie.

Z aktami przemocy, przestępczości i wandalizmu miało do czynienia 4.4 proc. Polaków. To dużo mniej niż średnia unijna, która wyniosła 11 procent.

Oprócz europejskich danych potwierdzają to i nasze krajowe badania, według których ponad 90 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Głównej Policji [za: policja.pl]

Warto dodać, że swój wkład w zapewnienie bezpieczeństwa ma również lubliniecka policja. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej mogą pochwalić się wykrywalnością przestępstw na poziomie 80 proc. w 2020 roku, co plasuje naszych mundurowych w czołówce jednostek policji garnizonu śląskiego. W roku 2019 było to 87,6 procent.

Zdjęcie: archiwum

Rok 2020 w liczbach. Zobacz policyjne statystyki dotyczące przestępstw i zdarzeń drogowych w powiecie lublinieckim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.