Pożary, zdarzenie drogowe i zgon samotnie zamieszkałej kobiety. PSP Lubliniec podsumowuje święta w naszym powiecie

Pożary, zdarzenie drogowe i zgon samotnie zamieszkałej kobiety. PSP Lubliniec podsumowuje święta w naszym powiecie

Sześć zdarzeń, do których zadysponowano strażaków z terenu powiatu lublinieckiego – to bilans interwencji przeprowadzonych w trakcie minionych świąt Bożego Narodzenia.

Podjęte działania związane były głównie z pożarami.

Strażacy zareagowali na jedno zdarzenie drogowe. Dwukrotnie wspomagali policję w otwarciu mieszkań – w jednym z nich, na terenie Lublińca, odnaleziono martwą, samotnie mieszkającą kobietę.

Obie interwencje w mieszkaniach podjęto w wigilię Bożego Narodzenia.

Tego samego dnia na ul. Podmiejskiej w Lublińcu doszło do pożaru składu drewna przy przydomowej wędzarni. W działaniach wzięły udział dwa zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Na szczęście fałszywy alarm z monitoringu pożarowego odnotowano na terenie jednej z firm położonych w Psarach w gminie Woźniki – zadysponowano tutaj dwa zastępy lublinieckiej JRG oraz jeden zastęp OSP Psary.

W pierwszy dzień świąt, na odcinku drogi krajowej nr 46 w Herbach, samochód osobowy zjechał z jezdni do rowu – Wszystkie osoby podróżujące opuściły pojazd nie odnosząc obrażeń – poinformował st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.  Na miejscu zdarzenia interweniował jeden zastęp JRG w Lublińcu, jeden zastęp JRG Częstochowa oraz po jednym zastępie OSP Cisie i Chwostek.

26 grudnia w Rusinowicach dwa zastępy JRG Lubliniec oraz OSP Rusinowice interweniowały po wybuchu pożaru sadzy w przewodzie kominowym. To już dwunasty tego rodzaju pożar w powiecie lublinieckim od początku sezonu grzewczego.

*       *       *

Komenda Główna Policji podsumowała tegoroczne święta na polskich drogach. Biorąc pod uwagę zarówno wigilię Bożego Narodzenia, jak i bilans z piątku i soboty, w całym kraju doszło łącznie do 94 wypadków (najwięcej 24.12 – 41), a więc o 93 zdarzenia mniej niż w 2019 roku.

Zginęło 26 osób (24 oraz 25 grudnia po 9) – to niestety gorsza statystyka niż w trakcie poprzednich świąt kiedy śmierć poniosło 20 uczestników ruchu.

Zanotowano jednak zdecydowanie mniej, bo 103 osoby ranne (najwięcej 40 w dniu 24.12) – w roku ubiegłym były to 233 osoby.

W wigilię oraz święta 2019 roku zatrzymano łącznie 506 nietrzeźwych kierowców – w tym roku na tzw. podwójnym gazie podróżowały 493 osoby, najwięcej w drugi dzień świąt – 176.

zdjęcie: OSP Lubliniec [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.