Radni klubu “Forum Samorządu Lublinieckiego” porządkowali okolice Cmentarza Szpitalnego [ZDJĘCIA]

Radni klubu “Forum Samorządu Lublinieckiego” porządkowali okolice Cmentarza Szpitalnego [ZDJĘCIA]

W czwartek 20 kwietnia Agnieszka Hanszla, Jan Springwald, Franciszek Wróbel, Damian Włodarczyk i Ireneusz Kłobus – radni klubu Forum Samorządu Lublinieckiego, porządkowali tereny zielone znajdujące się na obszarze Parku Miejskiego w rejonie Cmentarza Szpitalnego.

To kontynuacja cyklicznych działań podejmowanych przez samorządowców z FSL od maja 2020 roku, kiedy po raz pierwszy usuwali odpady na Bulwarze Europejskim, w obrębie Cmentarza Żydowskiego oraz na terenie lublinieckiej promenady.

Akcje porządkowania przestrzeni miejskiej zainspirowane zostały zgłoszeniami mieszkańców w związku ze wzrastającą ilością odpadów pozostawianych w miejscach publicznych na terenie Lublińca. W 2020 roku członkowie klubu nie tylko przeanalizowali poszczególne sygnały ale sami prześwietlili zanieczyszczone tereny i, przynajmniej częściowo, postanowili usunąć zalegające odpady.

Nie chcieliśmy wówczas marnować czasu więc zabraliśmy ze sobą worki i pozbieraliśmy śmieci w najbardziej widocznych miejscach. Taką praktykę stosujemy do dziś, chcąc zachęcić lokalną społeczność do tego rodzaju aktywności. Chcemy zaakcentować, że słowa muszą iść w parze z czynami. Dopiero wtedy dostrzegalne są odpowiednie efekty – powiedział radny Jan Springwald, przewodniczący Forum Samorządu Lublinieckiego.

Co roku, podczas akcji klubu Forum Samorządu Lublinieckiego ilość wolnego miejsca w workach… niestety, topnieje bardzo szybko.

Obok regularnego porządkowania przestrzeni miejskiej, radni Forum Samorządu Lublinieckiego współorganizują wraz z Nadleśnictwem Lubliniec akcje nasadzania drzew w pobliskich lasach. Kolejne takie wydarzenie odbędzie się już w sobotę 22 kwietnia, na terenie Lasu Pamięci Jana Pawła II. Zbiórka uczestników: parking leśny przy drodze krajowej 11 w miejscowości Posmyk, godz. 9:00. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.