Uwaga! Przerwa w dostawie wody na terenie całej Gminy Boronów oraz w kilku sołectwach w Gminie Herby

Uwaga! Przerwa w dostawie wody na terenie całej Gminy Boronów oraz w kilku sołectwach w Gminie Herby

Już we wtorek 18 lipca oraz w czwartek 20 lipca, w godzinach od 8:00 do 17:00, nastąpią przerwy w dostawie wody w czterech miejscowościach zlokalizowanych na terenie Gminy Herby, a także na całym obszarze Gminy Boronów.  

Przyczyną wstrzymania dostaw będą prace związane z przebudową sieci wodociągowej w Gminie Herby. W ogłoszeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Urzędu Gminy wymieniono miejscowości: HerbyPietrzaki, Kalina Olszyna.

Prace spowodują również wstrzymanie dostawy wody na całym obszarze sąsiedniej Gminy Boronów, która nie posiada własnego ujęcia wody i zakupuje ją od Gminy Herby, korzystając z łączy bezpośrednio wpiętych do tutejszej sieci.

Dlatego właśnie wszystkie prace realizowane na trasie do Boronowa wiążą się z tym, że wyłączenia następują również w naszych miejscowościach – wyjaśnia Bożena Twarkowska z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Boronów.

Jednak w ramach prac zamontowane zostaną specjalne zasuwy, które spowodują, że nie każda awaria, do której dojdzie np. w Herbach będzie wiązać się z odcięciem wody dla miejscowości rozlokowanych w kierunku Boronowa – podkreślił Artur Zakaszewski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Herby.

“W dniach 19-21 lipca, do czasu odpowietrzenia i wypłukania końcówek sieci, może wystąpić czasowe pogorszenie jakości wody oraz spadek ciśnienia u odbiorców” – czytamy na stronie Urzędu Gminy Boronów.

 

Źródło: boronow.pl

Źródło: herby.pl

  1. Jestem zachwycony, że trafiłem na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Będę polecał to miejsce i często wpadał, by zobaczyć nowe rzeczy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.