Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Lubliniecki Sztab przygotowany do organizacji 31. Finału [29.01.]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Lubliniecki Sztab przygotowany do organizacji 31. Finału [29.01.]

29 stycznia, już po raz 31 w Polsce i na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w Lublińcu na ulice wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami, a w Miejskim Domu Kultury odbędą się licytacje i koncerty.

Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

W Lublińcu główne wydarzenia skupione będą wokół Miejskiego Domu Kultury. To tutaj będzie działał Sztab WOŚP, odbędą się koncerty i licytacje – Oprócz gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować inne atrakcyjne przedmioty czy usługi! Dodatkowo już niebawem uruchomione zostaną licytacje prowadzone w portalu Allegro, które będzie można odnaleźć wpisując w wyszukiwarce hasło: “WOŚP Lubliniec”. O tym co będzie przedmiotem licytacji lubliniecki Sztab poinformuje niebawem. Wszystkie zebrane w czasie licytacji pieniądze zasilą konto WOŚP – zapowiada Paulina Wojtulek z MDK Lubliniec.

Już dzisiaj mieszkańcy mogą korzystać z bardzo wygodnego narzędzia jakim jest eSkarbonka! To wirtualna puszka, dzięki której można uczestniczyć w zbiórce bez wychodzenia z domu – podkreśla Karolina Groblińska-Kandora, od 15 lat szefowa lublinieckiego Sztabu.

Link do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/19v49f

Wydarzenia artystyczne w Miejskim Domu Kultury rozpoczną się w niedzielę 29 stycznia, od godziny 15:00. Organizatorzy zaplanowali m.in. wspólny program w wykonaniu sekcji wokalnych i tanecznych działających w MDK – “Uliczki, kamieniczki, zakamarki” oraz “Jazzośpiewki”.

Kolejna propozycja to prezentacje sekcji “Break Dance” i “Street Dance”. W sali widowiskowej MDK wystąpią również formacje taneczne, Mażoretki oraz dzieci z Ukrainy uczestniczące w zajęciach wokalnych organizowanych przez placówkę.

Poszczególne programy będą przeplatane z licytacjami.

W chwili obecnej sztab poszukuje chętnych, którzy przekażą swoje wypieki oraz przetwory na kiermasz organizowany w dniu finału, w Galerii pod Glinianym Aniołem. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 34 351 06 87 w godz. 8:00-15:00.

Więcej informacji na profilach Miejskiego Domu Kultury oraz Sztabu WOŚP Lubliniec w portalu Facebook.

“Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami” – czytamy na oficjalnej stronie WOŚP.

SZTABY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W POWIECIE LUBLINIECKIM

Więcej informacji o Sztabach w powiecie lublinieckim: TUTAJ

Zdjęcie: Daniel Dmitriew [archiwum 2020]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.