WOŚP w powiecie lublinieckim. Mamy rekordy!

WOŚP w powiecie lublinieckim. Mamy rekordy!

W niedzielę, po raz 27 w całej Polsce i wielu miejscach na świecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak zwykle, w zbiórkę pieniędzy, przeznaczonych tym razem na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zaangażowali się mieszkańcy powiatu lublinieckiego. Oprócz kwesty zorganizowano również koncerty. Prezentujemy bilans tegorocznej akcji w oparciu o informacje sztabów zarejestrowanych na terenie powiatu.

Znakomity wynik zbiórki zanotowano w Koszęcinie. Jak podają członkowie sztabu zgłoszonego w tutejszym Domu Kultury, mieszkańcy zgromadzili 29.031 złotych, z czego ponad 19 tysięcy w samym Koszęcinie i ponad 9 tysięcy w Strzebiniu. To ogromna różnica w porównaniu do akcji z ubiegłego roku – zebrano wówczas łącznie ponad 12 tysięcy. Koncerty z okazji tegorocznego finału odbyły w obu miejscowościach.

Bardzo dobry wynik odnotowano w Lublińcu – Pobiliście wszelkie rekordy! Dziękujemy wszystkim, którzy brali aktywny udział w licytacjach i wrzucali pieniądze do puszek wolontariuszy – poinformował sztab z Miejskiego Domu Kultury jeszcze w niedzielę o godzinie 22:00. W Lublińcu zebrano 48.444,37 złotych – to o ponad 7 tysięcy więcej niż w trakcie 26 edycji! Pieniądze zbierano również w lublinieckim Przedszkolu Integracyjnym nr 3. Końcowy efekt to 1.412 złotych.

Przenosimy się do sztabu zarejestrowanego w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. Mieszkańcy gminy również powinni mieć powody do zadowolenia. W niedzielę zebrano tu 10.610 złotych – jest to zdecydowanie lepszy bilans w stosunku do 6.677 złotych z poprzedniej kwesty. W Herbach zebrano ponad 18.700 złotych. Będzie to minimalnie wyższy wynik od poprzedniej kwoty, która wyniosła 18.160 złotych.

20.288 złotych – to bilans kwesty w Ciasnej.  Wynik, pomimo iż nieco gorszy od ubiegłorocznego (ponad 23 tysiące), utrzymał się na wysokim poziomie. Korzystny rezultat zanotowano również w Szkole Podstawowej w Psarach (gm. Woźniki). Mieszkańcy zebrali tutaj 15.612 złotych. W chwili gdy redagujemy tekst (pon., godz. 9:30), potwierdzone sumy napływające z całej Polski sięgnęły już 88.569.548 złotych.

*  *  *

Niestety, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakłócił atak nożownika na Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Do ataku doszło po godzinie 20:00, w trakcie ceremonii “Światełko do Nieba”. Paweł Adamowicz walczy o życie w szpitalu. Według ostatnich informacji, stan Prezydenta Gdańska jest bardzo ciężki. Napastnik zostanie przesłuchany najprawdopodobniej jeszcze w poniedziałek.

Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak – mam nadzieję – wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił – napisał Prezydent Andrzej DudaMódlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą – skomentował Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej.

Zdjęcie: MDK Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.