Lubliniec: “Nieoficjalny” objazd w rejonie zamkniętego wiaduktu rajem dla piratów drogowych? Są pierwsi ukarani

Lubliniec: “Nieoficjalny” objazd w rejonie zamkniętego wiaduktu rajem dla piratów drogowych? Są pierwsi ukarani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji otrzymali informację od mieszkańców ulicy Podmiejskiej w Lublińcu, wedle której kierowcy w rażący sposób przekraczają tutaj dozwoloną prędkość – wielu z nich porusza się znacznie szybciej niż obowiązujące obecnie na tym odcinku ograniczenie do 20 km/h. 

W reakcji na niepokojące sygnały we wtorek mundurowi przeprowadzili na Podmiejskiej pomiary prędkości.

W czasie trwania kontroli funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, które poruszały się z dużo wyższą prędkością niż dozwolone 20 km/h. We wszystkich przypadkach zastosowano mandaty karne jak, również zatrzymano dwa prawa jazdy. Niechlubne rekordy prędkości w tym dniu to 87 km/h, 76 km/h – wymienia st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu..

Warto zauważyć, że ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym to 50 km/h, a więc powyższe wyniki pomiarów wskazują, że nawet to ograniczenie zostało w znaczący sposób naruszone – dodaje rzecznik lublinieckiej KPP.

Wśród zatrzymanych znalazł się 19-letni kierujący, który otrzymał prawo jazdy w marcu tego roku. Nie nacieszył się więc nim zbyt długo, ponieważ, policjanci zatrzymali mu je ze względu na przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 51 km/h.

Mundurowi apelują o rozwagę przypominając o obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi strefa zamieszkania oznacza ograniczenie prędkości do 20 km/h, a piesi mają na takiej drodze pierwszeństwo. Dodatkowo nie jest dozwolone parkowanie w takiej strefie.

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl

Ulica Podmiejska od niedawna stanowi jeden z (nieoficjalnych) objazdów w rejonie budowanego wiaduktu na ulicy Powstańców Śląskich, co wiąże się ze wzmożonym ruchem.

Przypomnijmy jednak, że jeszcze przed rozpoczęciem budowy wiaduktu na ul. Powstańców część mieszkańców ulicy Podmiejskiej domagała się usunięcia znajdującego się tutaj progu zwalniającego. Po tych roszczeniach zarządca odcinka – Starostwo Powiatowe w Lublińcu – zlikwidowało ogranicznik.

Czytaj również [29.05.2023]

Zamknięcie wiaduktu w Lublińcu: Ulica Podmiejska pod szczególnym nadzorem – są zmiany w organizacji ruchu

Oficjalne objazdy wyznaczone na czas trwania budowy nowego wiaduktu w Lublińcu [samochody, piesi, rowerzyści]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.