Ponury zaułek w “mieście dobrych emocji”. Młodzież imprezuje na lublinieckim boisku. Mieszkańcy mają dość!

Ponury zaułek w “mieście dobrych emocji”. Młodzież imprezuje na lublinieckim boisku. Mieszkańcy mają dość!

Mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie. To co tutaj się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Boisko zamiast do gry w piłkę służy idiotom imprezującym i wrzeszczącym do późna w nocy – tak osoba zamieszkała w sąsiedztwie boiska, stanowiącego część kompleksu rekreacyjnego przy ul. Droniowickiej w Lublińcu, opisuje w liście skierowanym do naszej redakcji wieczorne spotkania urządzane przez młodzież.

Władze Miasta planują wprowadzenie zmian, które mają zapewnić spokój w tej części Lublińca – Kiedy? – pytają sfrustrowani właściciele okolicznych posesji… 

Młodzi ludzie piją alkohol i dudnią muzyką. Nie mogę nawet otworzyć okna kiedy usypiam dziecko. Na terenie boiska panuje syf, wszędzie leżą pety, butelki po alkoholu. Niejednokrotnie widzę tu zniszczone mienie – czytamy w nadesłanej korespondencji.

Policja interweniuje. Czasem zdarzy się, że podjedzie Straż Miejska. Wielokrotnie prosiliśmy o interwencję ale to nie zdaje egzaminu. Następnego dnia znowu jest to samo. W chwili kiedy młodzież widzi radiowóz, zachowuje się spokojnie. Kiedy patrol odjedzie, znów zaczyna się hałas. Ludzie niechętnie dzwonią na policję, ponieważ boją się zemsty ze strony tych kretynów. To miejsce powinno być zamknięte już we wczesnych godzinach wieczornych – przekonuje autor listu.

Badając sprawę zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu z prośbą o podanie statystyk dotyczących interwencji podjętych w rejonie boiska przy ul. Droniowickiej – W 2020 roku patrole podjęły tutaj 14 interwencji związanych z zakłócaniem porządku publicznego lub ciszy nocnej. Od początku 2021 roku do 10 sierpnia 2021 roku podjęliśmy 9 interwencji o tym samym charakterze – potwierdził st. sierż. Tomasz Konicki, p.o. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Do problemu odniósł się Burmistrz Lublińca, Edward Maniura – Działania związane z monitoringiem tego miejsca zostały podjęte. Zobowiązałem również Straż Miejską do częstszego patrolowania tego terenu – czytamy w nadesłanej odpowiedzi.

Wcześniej, o wprowadzenie takich rozwiązań wnioskowali Radni Rady Miejskiej – Adam Richter i Iwona Janic [Z Burmistrzem dla Lublińca] w Interpelacji złożonej w dniu 28 kwietnia tego roku oraz radny Jan Springwald [Forum Samorządu Lublinieckiego], który w końcówce 2020 roku apelował o montaż monitoringu nie tylko na terenie kompleksu rekreacyjnego przy Droniowickiej ale również w rejonie boiska wielofunkcyjnego w dzielnicy Steblów.

To nie pierwszy incydent w tej okolicy. W listopadzie 2019 roku zdewastowano przyległy SkatePark, gdzie namalowano sprayem wulgarne napisy i rysunki, niszcząc w ten sposób elementy służące amatorom jazdy na hulajnogach, BMX’ach i deskorolkach.

Czy niebawem przy Droniowickiej będzie spokojniej? Mieszkańcy czekają na konkrety.

Radni Iwona Janic i Adam Richter blisko wywalczenia monitoringu na obiektach sportowych przy ul. Droniowickiej

Radny Jan Springwald interweniuje. Czy w Lublińcu będzie bezpieczniej?

Obraźliwe napisy i rysunki na terenie Lublińca. Policja szuka wandala. [ZDJĘCIA]

  1. Wina Tuska.
    A gdzie rodzice tych dzieci? Dlaczego nie interesują się, co się z nimi dzieje?

    Odpowiedz
  2. Moze by tak animatora kompleksu zatrudnic? Oni pija nie tylko na boisku, na placu zabaw i na rynnie. Dzieci mlodsze boja sie tam chodzic wieczorem na plac zabaw. To sa uczniowe pobliskich szkol.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.