“Przeciwko segregacji sanitarnej i przymusowym szczepieniom”. Grupa Lublińczan demonstrowała na ulicach miasta [nagranie]

“Przeciwko segregacji sanitarnej i przymusowym szczepieniom”. Grupa Lublińczan demonstrowała na ulicach miasta [nagranie]

W sobotę 15 stycznia o godzinie 13:00 na Rynku Głównym w Lublińcu rozpoczął się protest części mieszkańców przeciwko obostrzeniom oraz masowym szczepieniom związanym z pandemią koronawirusa.

Po przemówieniach uczestnicy, jak sami określili – spontanicznego marszu, przeszli ulicami miasta. 

Jeśli państwo uważa, że mamy do czynienia z ogromną pandemią, powinno wprowadzić jeden z trzech stanów wyjątkowych, czego do tej pory przez dwa lata nie zrobiło. Jest to zatem jawne łamanie prawa. Nie możemy się na to godzić i sprzeciwiamy się – przekonywał jeden z inicjatorów akcji w wystąpieniu skierowanym do około 200 osobowej grupy uczestników.

Chcemy obronić nasze wartości. Chcemy być bastionem wolności – tu gdzie była kiedyś Solidarność. Łączymy się duchowo z wszystkimi protestującymi w całej Polsce. Jesteśmy z nimi i z tymi wszystkimi, którzy sprzeciwiają się tym nieludzkim, nielogicznym, haniebnym obostrzeniom – dodał przemawiający przekonując, że “plandemia ma charakter wymyślony”.

W trakcie przemarszu ulicami Lublińca protestujący skandowali hasła: “wolność, wybór a nie przymus”, “ręce precz od naszych dzieci”, “wyłącz telewizor – włącz myślenie” czy “chcemy policji a nie milicji”. W tym ostatnim sformułowaniu argumentowali, że policja stała się narzędziem w rękach władzy, ukierunkowanej w swoich działaniach na ograniczanie wolności obywatelskiej.

Protest nie spowodował większych utrudnień na obszarze miasta. Uczestnicy poruszali się po chodnikach, korzystając jedynie z przejść dla pieszych. Nie odnotowano również żadnych incydentów. Rejon protestu oraz przemarszu zabezpieczało kilka patroli policji.

Do sobotniego marszu dołączył radny Rady Miejskiej w Lublińcu – Karol Słota (klub z Burmistrzem dla Lublińca).

Mieszkańcy zapowiadają kolejne marsze, które według pierwszych ustaleń mają odbywać się w każdą sobotę o godzinie 14:00. Zamierzają również powołać lokalne stowarzyszenie.

Czytaj również [09.2021]

“A my idziemy jak barany”. O pandemii i szczepieniach czyli spotkanie z doktor Anną Martynowską w Lublińcu [NAGRANIE]

 1. Lubliniecki Rynek ma swoją nazwę. Jest to Plac Konrada Mańki. Bardzo proszę o zaniechanie lansowania innej nazwy.

  Odpowiedz
 2. Dlaczego są zamazane twarze na zdjęciach ???

  Odpowiedz
  • Julian Werner

   Witam.
   Niestety, kilkoro uczestników nie życzyło sobie publikacji wizerunku – a co niektórzy nawet pogrozili mi sądem, choć kilka minut wcześniej domagali się wszelkiej wolności. Szkoda, bo jako jedyny portal lokalny regularnie dopuszczamy tematykę związaną z dzisiejszą demonstracją. Zrelacjonowaliśmy np. ważne spotkanie Mieszkańców z doktor Anną Martynowską w Lublińcu (wrzesień ’21). Na naszych łamach swoje felietony zamieszcza p. Helena Grembecka, wyrażając swój sprzeciw wobec ogólnie przyjętej narracji o niebezpiecznej epidemii. No ale trudno, płakać nie będę – takie prawo Obywateli. Pozdr.

   Odpowiedz
   • Panie Julianie, to po co demonstrują , jak się ukrywają ? To się nazywa “krecia robota” – coś niszczyć , ale anonimowo ! Demonstracja polega na publicznym wystąpieniu. No ale przynajmniej widać co to za ludzie

    Odpowiedz
   • “Płakać nie będę”- tak Pan pisze a przecież jak jak się czyta Pańskie słowa to wręcz słychać łkanie- “ja tyle dla nich zrobiłem i robię a oni tacy niewdzięczni sądem straszą” tak można krótko podsumować te Pańskie żale.

    Odpowiedz
 3. Mam nadzieję,że za tydzień będzie nas więcej,bo jest o co walczyć,stawką jest nasz zdrowie i wolność .

  Odpowiedz
  • Pani Alicjo
   To nie jest wolność tylko bezczelność. W pandemii /nawet w komunizmie były takie przepisy/ jest kara za narażanie innych ludzi na zakażenie. A nie tylko egoizm Pani i podobnych bezmyślnych. Jak Pani będzie łazić i zarażać to będzie bardziej elitarna ?

   Odpowiedz
 4. Co się dzieje, pani Helena milczy, żadnych linków?

  Odpowiedz
  • Specjalnie dla Pani Marii:
   https://banbye.pl/watch/v_xN5jF4IC2zf7 wRealu24 – omówienie wypowiedzi lek. Jerzego Milewskiego – “Najwyższy czas się obudzić”, rozm. Paweł Zdziarski, “Do Rzeczy” nr 2/458.
   Analiza sytuacji w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia: w 2020 r. – w czasie “śmiercionośnej pandemii” atakującej ludzkie płuca, zdiagnozowano mniej przypadków zapalenia płuc, wykonano mniej RTG płuc i mniej osób było podłączonych do respiratora, niż w latach poprzednich 2018, 2019, kiedy jeszcze “pandemii” nie było!
   http://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html CDC wycofuje testy PCR, bo NIE ROZRÓŻNIAJĄ wirusa Covid od grypy – zalecenia dla laboratoriów analitycznych – zastosować inne rodzaje testów
   https://norymberga2.pl/
   https://norymberga2.pl/uploads/deklaracja-warszawska.pdf deklaracja warszawska przeciw nowemu totalitaryzmowi
   https://www.youtube.com/watch?v=OFlaHR526p8 protest na Podkarpaciu – Rzeszów

   Odpowiedz
   • Dziękuję za linki, których inie czytam, szkoda mi czasu na szkodliwe bzdury, także z zasady nie otwieram linków z nieznanych stron czy adresów a zaczepiłam Panią bo chciałam Pani zapytać co czuje obrończyni życia dzieci nienarodzonych idąca w marszu razem z niektórymi osobami , które wcześniej uczestniczyły w protestach w Lublińcu o prawo do aborcji, aborcji na żądanie. Przecież ma Pani świadomość, że w tym “spontanicznym” proteście i takie osoby brały udział. Cel uświęca środki?

    Odpowiedz
    • Co się Pani czepia? Obydwa marsze są przeciwko życiu więc połączyli siły

     Odpowiedz
    • Pani Mario, ja też tak oceniam rządowe dane naszego MZ i komunikaty CDC – bardzo szkodliwe bzdury! Ciągła zmiana narracji, ignorowanie rzeczywistości i całkowity brak oparcia w dowodach naukowych!
     Podstawowe pytanie: czy dostrzegła Pani jakąś “błyskawicę” lub wulgarny emblemat na naszym marszu? Pierwszą ofiarą każdej aborcji jest dziecko, ale zaraz po nim, ofiarą jest – jego mama!! Żadna kobieta, jeśli wcześniej nie zostanie skrzywdzona fizycznie lub psychicznie – nie wystąpi przeciw życiu swojego dziecka!
     Nasz marsz ma jednoczyć społeczność – dzieleniem zajmują się dziś ci wszyscy, którzy “robią interes na pandemii”, a także ci, którzy jak dzieci ślepo wierzą totalitarnej władzy i forsują to publicznie – pajdokracja!?
     Czy to nie jest zastanawiające, w jak zgodnym “pandemicznym” tonie brzmi dziś lewica i “prawica”. A przecież, to także “dzięki pandemii” najczęstszą przyczyną śmierci w ostatnich latach wg. Worldometers jest – ABORCJA! Przy czym podawana liczba zamordowanych dzieci jest i tak mocno niedoszacowana ze względu na powszechność stosowania pigułek aborcyjnych, zalecanych do aborcji domowej ze względu na “śmiercionośną pandemię”. Nasz Dziennik: aborcja jest ponad 12 razy bardziej śmiertelna niż koronawirus.

     Odpowiedz
     • “Żadna kobieta, jeśli wcześniej nie zostanie skrzywdzona fizycznie lub psychicznie nie wystąpi przeciw życiu swojego dziecka” – w ten sposób adwokaci powinni tłumaczyć broniąc swoich klientów-morderców. Bo przecież oni też mogli być wcześniej psychicznie i fizycznie skrzywdzeni. Łatwo Pani rozgrzesza dzieciobojczynie

      Odpowiedz
      • Rozgrzeszam? Swoją winę każdy niesie sam!
       Ale faktem jest, że dziecko ma też ojca, który zanim pocznie dziecko, powinien najpierw poślubić kobietę, dając jej pełne oparcie w swojej miłości. A potem ma być gotowy do walki na śmierć i życie za swoją rodzinę!

       Odpowiedz
     • 1 “Ciągła zmiana narracji, ignorowanie rzeczywistości i całkowity brak oparcia w dowodach naukowych!”- to tak jakby Pani pisała o swoich felietonach.
      2 “Żadna kobieta, jeśli wcześniej nie zostanie skrzywdzona fizycznie lub psychicznie – nie wystąpi przeciw życiu swojego dziecka” – a ta mądrość to skąd – bo na manifestacjach po wyroku TK błyskawiczne panie a i panowie wrzeszczeli i wymachiwali transparentami i tablicami z napisami ABORCJA NA ŻĄDANIE – to były te skrzywdzone psychicznie i fizycznie biedactwa?
      3 Dziecko zaczyna swoje życie w chwili poczęcia, kobieta która przerywa to życie decydując się na aborcję jest wg mnie raczej dzieciobójczynią a nie jego mamą jak ciepło Pani o niej pisze. Mama to piękne słowo zawsze będzie oznaczało kobietę która urodzi i będzie kochać lub tę, która otoczy miłością i troską dziecko, które urodziła inna kobieta i z różnych względów nie mogła dać mu miłości i troski./mama adopcyjna czy zastępcza/.
      4. “Nasz marsz ma jednoczyć społeczność” – jaką społeczność? Te, być może ze sto parę osób ze skrajnie różnymi światopoglądami? Nawet gdyby dołączył do tej mieszanki KOD to i tak jesteście marginesem, mniejszością – nie cały 1% mieszkańców Lublińca i malutki ułamek procenta powiatu.
      5, A co do interesu robionego na pandemii to myślę, że i Pani nie próżnuje i żeby było jasne nie mam na myśli interesów finansowych. Z PiSem nie wyszło, może uda się z Konfederacją?, Może docenią Pani aktywność.

      Odpowiedz
 5. Za tydzień będzie nas trzy razy więcej.

  Odpowiedz
 6. Widać kto rozminął się z edukacją i teraz łazi na tego typu demonstracje typu „patrzcie jaki jestem naiwny” :)))

  Odpowiedz
 7. Twardowski z Księżyca Styczeń 16, 2022, 11:32 pm

  Panie Julianie, naprawdę Pan wierzy w to co pisze: ot, tak … spontanicznie, znaczy (wg słownika j.polskiego) odruchowo, nieprzemyślanie czy emocjonalnie gromadzi się w jednym czasie i miejscu 200 ludzi (choć z Pana fotek to nie wygląda na aż tyle), a na dodatek z gotowymi „banerami”? Dalej czytam: „ … jeden z inicjatorów …” – czyli … kto? Acha, to był spontaniczny inicjator? Sorcery? Na końcu Pan pisze: „…zapowiadają kolejne marsze… według … ustaleń …” – a to jak rozumieć? Czy kolejne marsze też będą „spontaniczne”?
  Ludzie są „niesamowici”! Innym wciskają obłudę i kłamstwo, a sami … . Kłania się lektura z podstawówki: „Kalemu ukraść to źle, Kali ukraść to dobrze.”

  “wolność, wybór a nie przymus” – hm… ważna jest tylko ich wolność i wybór, a co z obowiązkami i odpowiedzialnością? … do tego się nie poczuwają?,
  “wyłącz telewizor – włącz myślenie” – ja bym dodał: wyłącz telefon i internet – oj, niektórym mogło by wtedy bardzo „siąść” myślenie,
  “chcemy policji a nie milicji” – a podziękowali Policji, że dozorowała aby mogli spontanicznie (odruchowo, nieprzemyślanie, emocjonalnie – wg. słownika j.polskiego) grupowo pospacerować po mieście?

  Niedawno, wytykał Pan władzy lokalnej listopadowe bezmaseczkowstwo, a policji nie-działanie w kwestii, a na spodzie (pod foto) zamieszcza Pan zajawkę promującą bezmaseczkwstwo, … ? Hm…?

  Odpowiedz
 8. Skoro bez zaszczepienia mogą spacerować, “banerować” i “mundrować” to znaczy, że z tą wolnością o którą “walczą” nie jest aż tak źle…czyli o co walczą…to pewnie taki styl bycia…w sumie fajnie coś się dzieje, ja jestem “za” a nawet “przeciw”.

  Odpowiedz
 9. Zaszczepiony czy nie tak samo wirusa roznosi, z tym że zaszczepiony wszędzie wejdzie aby go dalej roznosić, a niezaszczepiony nawet jak zdrowy to nie wejdzie, jak szczepionka nie chroni przed zachorowaniem to wybór powinien należeć do ludzi.

  Odpowiedz
  • Co za bzdury? Gdzie Pan te mądrości wyczytał?

   Odpowiedz
  • Franc “nie ze mną takie numery”. Cytuję: Zaszczepiony czy nie tak samo wirusa roznosi,… , – z tym się jestem zgodzić … z tym że zaszczepiony wszędzie wejdzie aby go dalej roznosić … – najlepiej tym zaczepionym = odpornym (przynajmniej częściowo) na covid, bo nie życzę tym niezaszczepionym, bo ich (niby-)wiara w nieważność szczepień ich nie uratuje. Dalej, cytuję: …. jak szczepionka nie chroni przed zachorowaniem…” – z tym się nie zgadzam! Jeszcze dalej, cytuję: … wybór powinien należeć do ludzi. – którzy to są ludzie? ci zaszczepieni? czy ci niezaszczepieni? Franc “nie ze mną takie numery” , … idź ty sobie na pochód tej pajdokracji = dzieciaków, co im się należy, co żądają wolności i swobody jednostki, ale co to obowiązek i odpowiedzialność społeczna(?), jest im obce. Krzyczą: solidarność! Czy rozumieją to słowo?

   Odpowiedz
 10. Twardowski Pan widzi tylko jedna stronę, tą której Pan jest głosicielem czy tak wygląda demokracja ? Szczepionka nie chroni przed zachorowaniem bo jak by chroniła to zaszczepieni by nie chorowali a tak nie jest i dobrze o tym wiemy 😆każdy ma. Prawo do wyrażania swoich poglądów jak ja tak i Pan oraz zwolennicy szczepień jak i przeciwnicy
  🤣. Spór nie do rozstrzygnięcia pozdrawiam.

  Odpowiedz
 11. Dopóki komuś z uczestników nie umrze ktoś bliski -wtedy zmienią poglądy. Kara oligatoryjna 500 PLN za brak maseczki i obowiązkowe szczpienie -albo izolacja. Na Zachodzie jest 500 EUR kary i zakaz wstepu wszędzie dla niezaszepionych i jakoś potrafia się dostosować. PIS boi się o elektorat i przez to umieraja niwinni ludzie

  Odpowiedz
  • To prawda, niektórzy muszą na własnej skórze przekonać się że ta choroba może być groźna. A jest groźna dla osób z różnych powodów mających osłabioną odporność i te osoby właśnie mimo zaszczepienia są narażone nawet na śmierć. Ale co to obchodzi “słynną” felietonistke. A wracając do ludzi najbardziej narażonych to przecież że swoimi leczonymi chorobami mogliby żyć bardzo długo i umrzeć śmiercią naturalną a nie dusząc się z powodu covida.Tylko co to obchodzi tych egoistów

   Odpowiedz
   • Szanowni Państwo! Fundamentem, medialnie wywołanej pandemii – były (i są) testy PCR. Im więcej wykonano tych – nieodpowiednich do diagnozowana klinicznego testów, tym więcej “stwierdzano” zakażeń i groza rosła! Teraz, po dwóch latach nakręcania spirali strachu, CDC wycofuje testy PCR, bo NIE ROZRÓŻNIAJĄ wirusa Covid od grypy – zalecenie dla laboratoriów analitycznych – zastosować inne rodzaje testów.
    Analiza sytuacji w Polsce, w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia: w 2020 r. – w czasie “śmiercionośnej pandemii” atakującej ludzkie płuca, zdiagnozowano mniej przypadków zapalenia płuc, wykonano mniej RTG płuc i mniej osób było podłączonych do respiratora, niż w latach poprzednich 2018, 2019, kiedy jeszcze “pandemii” nie było!
    Czy to są fakty, które można zignorować?

    Odpowiedz
 12. Spośród wszystkich szczepionek, jakie znałam w swoim życiu (błonica, tężec, odra, różyczka, ospa wietrzna, zapalenie wątroby, zapalenie opon mózgowych, grypa, zapalenie płuc i gruźlica) nigdy nie widziałam szczepionki, która zmuszałaby mnie do noszenia maski i utrzymywania kontaktów towarzyskich oraz dystansu nawet jeśli jesteś w pełni zaszczepiony. Nigdy nie słyszałam o szczepionce, która rozprzestrzenia wirusa nawet po szczepieniu. Nigdy nie słyszałam o nagrodach, zniżkach, zachętach do szczepienia. Nigdy nie widziałam dyskryminacji dla tych, którzy tego nie robili. Jeśli nie byłeś zaszczepiony, nikt nie próbował sprawić, żebyś poczuł się jak zła osoba. Nigdy nie widziałam szczepionki, która zagraża relacjom między rodziną, kolegami i przyjaciółmi. Nigdy nie widziałam szczepionki zagrażającej życiu, pracy lub szkole. Nigdy nie widziałam szczepionki, która pozwoliłaby 12-latkowi unieważnić zgodę rodziców. Po wszystkich szczepionkach, które wymieniłam powyżej, nigdy nie widziałam szczepionki takiej jak ta, która dyskryminuje, dzieli i osądza społeczeństwo takie, jakie jest, a gdy tkanka społeczna się zacieśnia, to potężna szczepionka robi wszystkie te rzeczy z wyjątkiem immunizacji. Jeśli nadal potrzebujemy dawki przypominającej po pełnym zaszczepieniu i nadal potrzebujemy uzyskać negatywny wynik testu po pełnym zaszczepieniu, i nadal musimy nosić maskę po pełnym zaszczepieniu, to znaczy, że zostaliśmy całkowicie oszukani.

  Odpowiedz
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_hiszpanki

   Proszę sobie poczytać -chyba potrzeba znowu 100 mln ofiar aby zrozumieć ,że to nie żarty – teraz mamy broń -jaka jest- taka jest ,ale innej nie ma.
   Wtedy ludzie nie mieli wyboru .
   Może gdyby szcepionka była płatna -tak z 1000 zł to by nie było problemu – każdy sam wycenia swoje zdrowie.

   Odpowiedz
  • A widział pan w swoim życiu chorobę, która w takim tempie opanowała cały swiat i dawala tyle ofiar?

   Odpowiedz
  • Tych wszystkich szczepionek Pani Hansi nie widziała , bo były rutynowo wg. kalendarza szczepień dawane i w/w choroby były prawie zlikwidowane. No i nie było tych szaleństw band tzw. antyszczepionkowców. A widziała Pani co się robiło i ile ludzi umierało kilka lat temu na odrę bo sfory antyszczepionkowców zbałamucili wielu ludzi i nie szczepili się ? Pewnie nie widziała Pani , bo jeszcze tyle fałszu nie było w internecie.

   Odpowiedz
 13. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_hiszpanki

  Proszę sobie poczytać -chyba potrzeba znowu 100 mln ofiar aby zrozumieć ,że to nie żarty – teraz mamy broń -jaka jest- taka jest ,ale innej nie ma.
  Wtedy ludzie nie mieli wyboru .
  Może gdyby szcepionka była płatna -tak z 1000 zł to by nie było problemu – każdy sam wycenia swoje zdrowie.

  Odpowiedz
 14. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_hiszpanki

  Warto poczytać -teraz mamy broń -jaka jest taka jest ,ale jest.

  Odpowiedz
  • Panie Albercie! W moim komentarzu (z 9 grudnia) do tekstu “Co wyróżnia operację COVID” podałam link do bardzo ciekawego krótkiego filmu, w którym podane są główne fakty związane z “hiszpanką”.
   W USA w Instytucie Badań Medycznych Rockefellera – NY opracowano szczepionkę przeciw bakteryjnemu zapaleniu opon mózgowych. W 1918 r. odpowiedzialnym za eksperyment podania jej amerykańskim żołnierzom w Forcie Riley był dr Frederick Gates (taka zbieżność nazwisk). Ok. 2 mln zaszczepionych żołnierzy wyjechało potem na europejski front w 1918 r. W trudnych wojennych warunkach bardzo wielu z nich chorowało i zmarło, wcześniej zarażając innych. Zarażona była 1/3 światowej populacji, w latach 1918-1920 zmarło ok 50 mln, zwykle młodych ludzi. Badanie dokumentacji sekcji zwłok, przeprowadzone przez Nationale Institutes of Health w 2008 r. wykazało, że ponad 90 % ofiar “hiszpanki” zmarło w wyniku bakteryjnego zapalenia płuc. Czyli – nie wirus, ale eksperyment szczepionkowy na światową skalę. Nieświadomi, powodowani strachem ludzie przyjmowali powszechnie szczepionkę w Europie i Stanach, a umierali przede wszystkim ludzie w sile wieku – zaszczepieni.
   To samo na cda.pl, wpisz dalej: /video/81380367e

   Odpowiedz
 15. 1) Na początku 2020 r. nikt na całym świecie nie zorientowałby się, że jest – “pandemia”, gdyby nie nachalna propaganda strachu, sączona ustawicznie przez główne media, poinstruowane w ramach Event 201 (B. Gates i Światowe Forum Ekonomiczne!).
  2) “Od dwudziestu lat nie ma żadnego, nowego wirusa – co potwierdzają dokumenty patentów USA” – zeznał przed komisją śledczą dr David E. Martin. Wirus SARS, ukierunkowany na ludzkie płuca, powstał w laboratorium na zamówienie A. Fauciego i został opatentowany – US Patent 727 93 27 w 2002 r.!
  3) Kiedy wcześniejsze próby ogłoszenia światu “pandemii” – nie powiodły się, w 2009 r. WHO uznaniowo zmieniła definicję panemii, usuwając z niej określenie o “wysokiej śmiertelności”.
  4) Podstawą, medialnie wywołanej pandemii – były (i są) testy PCR – nieodpowiednie do diagnozowana klinicznego. Teraz, po dwóch latach nakręcania spirali strachu, CDC apeluje o wycofanie testów PCR, bo NIE ROZRÓŻNIAJĄ wirusa Covid od grypy!
  5) Za każdego “covidowego” pacjenta szpitale na całym świecie dostają dużo więcej pieniędzy, niż za zwykłego, a wielokrotnie więcej, gdy trzeba podłączyć go do respiratora.
  6) “Odgórne zalecenia” wymuszają testowanie na covid wszystkich pacjentów. Wielu, doznając udaru, zawału umiera bez pomocy – czekając na wynik testu. Ale, kiedy test wyjdzie dodatni, to nawet pęknięty wyrostek robaczkowy lub rozerwana tętnica “nie przebijają” COVIDA w akcie zgonu!
  7) Wszystkie zgony osób zaszczepionych, jeśli wystąpią w terminie do 14 dni od podania genowego preparatu, są kwalifikowane jako zgony osób niezaszczepionych. Zgon takiej osoby – będący zwykle najcięższą postacią NOP (niepożądanego odczynu poszczepiennego), nie tylko nie wchodzi w statystyki NOP, ale – powiększa statystyczną liczbę zgonów wśród niezaszczepionych!
  8) Ludzie wcześniej też umierali na zapalenie płuc, na grypowe powikłania. Warto porównać dane, zwracając uwagę na wiek chorujących osób i na obciążenie ich organizmów innymi chorobami! np. GIS – średnia wieku osoby zmarłej wynosi 72,9 w Polsce z powodu Covid-19 (największa liczba zgonów w przedziale wiek. 70-90 lat).
  9) Dane MZ – w 2020 r., w czasie “śmiercionośnej pandemii” atakującej ludzkie płuca, zdiagnozowano mniej przypadków zapalenia płuc, wykonano mniej RTG płuc i mniej osób było podłączonych do respiratora, niż w latach poprzednich 2018, 2019, kiedy jeszcze “pandemii” nie było!
  10) Inżynieria społeczna – zespół technik służących osiągnięciu określonych celów poprzez manipulację społeczeństwem. Cyfrowy totalitaryzm w natarciu!

  Odpowiedz
  • Czyli człowiek w wieku 70-90 lat może spokojnie umierać, dla pani jest mniej wartościowy? Tej bełkotliwej sieczki udającej prawdziwe fakty nie da się czytać, Niech się pani modli żeby pani nie musiała pani przeżywać tego co ja przeżywałam i co przeżywa wielu ludzi na całym świecie tracących swoich bliskich. Pani arogancja, buta i pycha dosięga najwyższych szczytów, empatia jest pani zupełnie obca.

   Odpowiedz
   • Pani Mario! Przytoczyłam w pkt. 8 i 9 rządowe, oficjalne dane, a nie moją opinię. Takie są fakty, że odporność starszych osób jest niższa (choć wcale nie musi tak być). Współczuję wszystkim, którzy tracą bliskich. Zawsze jest trudno patrzeć bezradnie na czyjeś cierpienie.
    Przedstawione tu informacje można zweryfikować! Pani też może to zrobić – kolejno, punkt po punkcie i merytorycznie pokazać mi, że nie mam racji.
    Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
    • Podawanie informacji że wykonano ileś tam mniej RTG niż rok wcześniej czemu ma służyć?Jest dowodem na co? Do diagnozowania chorób wykorzystuje się różną aparaturę. Proszę trochę rzetelności, Proszę sprawdzić i podać ile w tym samym okresie o którym pani pisze wykonano badań płuc u chorych tomografem komputerowym i rezonansem magnetycznym. Kiedyś nazwała pani kogoś kłamcą zarzucając mu gebelsowskie metody a jak nazwała by pani swój sposób manipulowania? W kolejnych komentarzach powtarza pani te same nierzetelne treści, Proszę nie kłamać, że pani wspłczuje rodzinom zmarłych, pisząc takie teksty, namawiając ludzi do zrzucenia masek, nie stosując się do zaleeń, wyprowadzając ludzi na ulice kpi pani z naszego bólu i cierpienia, obraża pani pamięć naszych bliskich zmarłych.

     Odpowiedz
     • Pani Mario! Przepraszam, w pośpiechu nie dopisałam, że liczba RTG płuc podana jest łącznie z liczbą tomografii płuc, czyli dot. diagnostyki obrazowej, “gdyż obraz radiologiczny dla zapalenia płuc jest tutaj kluczowy” – lek. med. Jerzy Milewski (podałam, że jego pełną wypowiedź można znaleźć w “do Rzeczy” i na wRealu24 – to w zw. z zarzutem z Pani strony o manipulacji danymi przeze mnie! Proszę o precyzyjne wskazanie następnych miejsc, w których dopatruje się Pani nierzetelności z mojej strony! Zostańmy przy konkretach, bo o emocjach możemy sobie pogadać, przypisać je innym, projektując własne przeżycia – ale na tym gruncie się nie porozumiemy, raczej…
      Zachęcam do zajrzenia do mojego tekstu z 28.10.2018 r. “TECH. – książka, którą trzeba przeczytać”, cytat: Już w latach 60-tych (początek przekazu TV) naukowcy stwierdzili, że po kilkunastu minutach oglądania obrazu TV, mózg człowieka przechodzi z aktywnego, racjonalnego i świadomego działania (fale beta) w stan poniżej progu świadomości, odpowiadający marzeniom sennym i momentowi po przebudzeniu (fale alfa). Mózg staje się wtedy bardzo podatny na przyswajanie wszelkich prezentowanych człowiekowi treści.

      Odpowiedz
      • Ale zapomniała pani, że obraz z monitora laptopa /bo widać, że pani to czyta jest o wiele bardziej szkodliwe /np . niebieskie światło/, Znam ludzi w swoim kręgu, którzy manifestacyjnie nie mają telewizora, ale “łykają bez popicia” wszystko z internetu. Tej ich głupoty, tych fałszywych informacji , tych fanatycznych i sekciarskich “wiadomości” nie da się słuchać.

       Odpowiedz
 16. Pani prosi? Nie żąda? To nowina. W odpowiedzi radzę na spokojnie poczytać swoje wypowiedzi,, nie sądzę żeby się Pani na to zdobyła ale odrobina autorefleksji by nie zaszkodziło. Modlitwę św. Augustyna już ktoś Pani polecał to ja tylko będę życzyć Pani zdrowia.acha nie odniosła się pani do mojej odpowiedzi na Pani komentarz z 19 stycznia br

  Odpowiedz
  • Pani się niepotrzebnie irytuje i angażuje…niepotrzebne nerwy…nic Pani nie wskóra…”Prawda” tej Pani jest “najprawdziwsza”, jej wypowiedzi to diabelska prowokacja, kompilacja powielanych, internetowych bzdur wg niej “faktów”…nic pani Mario nie poradzi…już o tym pisałem, że moja Mama bardzo chciała, a nie zdążyła się zaszczepić i kiedy ją dopadł ten niegroźny wirusek – w ciągu kilku dni Jej płuca zostały zniszczone, co widziałem w dokumentacji medycznej…którą pewnie Bill Gates sfałszował…szkoda prądu na dyskusje, bo podrożał strasznie…

   Odpowiedz
 17. Wybaczcie ludzie, którzyście jeszcze “nie włączyli myślenia”, ale nie rozumiem po co jeszcze te dyskusje. Szkoda strzępić ryja. Nie chcą się szczepić to niech się nie szczepią. Dajmy wirusowi działać. Ja w wirusie pokładam nadzieje na oczyszczenie społeczeństwa z oszołomstwa podejrzanej maści o IQ pozwalającym wierzyć we wszystkie publikacje na portalach pod linkami załączanymi przez Helenę. Ja wiem, osoby normalne acz starsze i schorowane też mają szansę polec, ale trudno. Takie Heleny, helenopodobni, górniakopodobni itd niech mają ich na sumieniu.

  Odpowiedz
  • Niechcących szczepić się nikt nie zmusza do szczepień a niektórzy w tym i ja jak to Pan ładnie nazwał “drą ryja” aby Ci, którzy nie chcą nosić maseczek nie wchodzili tam gdzie te maski obowiązują bo stanowią zagrożenie dla innych. Tak naprawdę to maseczki ograniczają emisję cząsteczek wydychanych przez tego który ją nosi.
   Upraszczając to noszący maski chronią bezmaskowych a ci stanowią dla zamaskowanych być może śmiertelne zagrożenie. Bezmyślność, brak wiedzy czy zwyczajny egoizm i podłość? Proszę sobie wyobrazić że zarażony przez bezmaeczkowego ktoś Panu bliski cierpi i umiera-
   wzruszy Pan wtedy ramionami I powie “trudno, helenopodobi mają go na sumieniu”? Godzi się Pan na to? My nie chcemy nikogo do niczego zmuszać co nie jest niezgodne z prawem. Chcemy respektowania naszego prawa do bezpieczeństwa.

   Odpowiedz
 18. Oh…, ,Ups… , może będzie trywialnie?
  Ależ Pan, Panie Julianie namieszał.
  Myśli Pan, stara się Pan, że jest obiektywny? Wątpię szczerze!
  Napisał Pan, i co? Co więcej Pan zrobił?
  DALEJ PAN POPIERA I PROMUJE PANIĄ HELENĘ i jej copy&paste?
  Współczuję, Panu i Pani Helenie ignorancji.
  Przejdę do historii… dalekiej dla Pana – ze względu na wiek(?), jeszcze dalszej dla Pani Heleny – ze względu na amnezję.
  Tak jakoś mi się skojarzyło.
  Przypomina mi się dyskusja z przed 30(?) a może więcej lat.
  Wyobraźcie sobie Państwo, że wówczas nie było internetu i komórek.
  Niesamowite.
  Info szło w eter, inaczej, może wolniej i mniej szerzej, ale ot tak ad hoc.
  Jeździło się wówczas bez zapiętych pasów w samochodzie.
  CZY KTOŚ DZISIAJ TO SOBIE WYOBRAŻA? (Pomijam pijanych i głupków.)
  Wprowadzono wówczas przepis, tu w Polsce, że pasy w samochodzie są obowiązkowe i trzeba je zapinać.
  CÓŻ TO WÓWCZAS BYŁA ZA DYSKUSJA! (na łamach prasy i TV)
  Takie były hasła, wówczas protestujących przeciw: OGRANICZENIE WOLNOŚCI (co do Covid – dziś też), ZAMACH NA WOLNOŚĆ (co do Covid – dziś też), JA DECYDUJĘ O MOIM ZDROWIU I ŻYCIU(co do Covid – dziś też), PASY TO KORUPCJA (co do Covid – dziś też), etc… etc…
  Dziś Pani Helena częstuje nas swoimi linkami copy&paste z zaoceanu – bo tam jest amerykańska wolność. Ale wcześniej i w pomiędzyczasie serwuje sprzeciw wobec amerykańskiej wolności wobec aborcji. Ręka w rękę z tymi samymi idzie w pochodzie!
  Hm …, czy ktoś jest w stanie to ogarnąć? Czyżby… schizma jaka?
  Cóż więcej…
  Pana Juliana obiektywizm = uniwersalność gó.na, a Pani Heleny copy&paste – cóż wnoszą?
  Panie Julianie, czy przez Pana „obiektywizm” godzi się Pan na zajęcie przez Pani Heleny copy&paste 1/3 ekranu na lubliniecki.pl i cieszy się z tego? Kto administruje tą stroną? Nie ma takich?Zapewne Pani Helena znów zażąda ode mnie … swoich praw… i … marzeń … czy snów? W radio była – reklama – nie zarejestrowałem – jakiś bank się reklamuje tak: “… ludzie są niesmowici …” = to mi pasuje do bezmaseczkowców.

  Odpowiedz
  • Pan Redaktor sam będąc online eroicznie walczył o to aby ci radni, powiatu którzy obradowali w trybie swyklym założyli maseczki😁

   Odpowiedz
  • Dla takiej Heleny to najlepszy sposób na zostanie zapamiętaną przed następnymi wyborami np samorządowymi. Nie ważne jak, grunt żeby się nazwisko w głowach utrwaliło. To jest taka sama obłuda jaką zarejestrowano i opublikowano odnośnie innych piewców wolności z takiej przykładowo konfederacji. Dla mnie tacy jak ona to są zwykli bandyci i ludobójcy. Hitler też sam osobiście nikogo nie zabił.

   Odpowiedz
 19. @krzyswroblowiec, 14.01.2022
  “A kiedy nagroda Nobla z medycyny dla Niedzielskiego?
  Dzięki jego genialnym posunięciom w Polsce od 2 lat nikt już nie umiera na grypę, na którą do 2019 roku umierało dziesiątki tysięcy Polaków. A umieralność na zapalenie płuc też spadła od 2019 roku o ponad połowę. Zmniejszyły się też zgony na inne popularne choroby – o wiele mniej Polaków umiera na nowotwory i serce niż jeszcze dwa lata temu. Kto nie wierzy, niech sprawdzi na stronach MZ. Po prostu cud, nie da się tego inaczej nazwać. Polacy po prostu gwałtownie ozdrowieli, i tylko ten cholerny Covid zabija ludzi. Ale to wina foliarzy i innych oszołomów, którzy nie chcą się szczepić, a nie pana Niedzielskiego.”
  Może ktoś z Państwa krytykantów odniesie się konkretnie i merytorycznie do przedstawianych faktów. Strona rządowa i jej eksperci jeszcze się nie odważyli, bo na poparcie swoich tez, NIE MAJĄ DOWODÓW NAUKOWYCH!!!
  JAK “TEORIE SPISKOWE” – STAJĄ SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ:
  1) W Senacie USA,17.02.1950 r., finansista James Paul Warburg stwierdził wprost: „Będziemy mieli rząd światowy bez względu na to, czy się to komuś spodoba czy nie, dobrowolnie albo siłą”. Później – David Rockefeller: „Znajdujemy się na granicy globalnej transformacji. Wszystko, czego potrzebujemy, to porządny globalny kryzys, a narody zaakceptują nowy porządek świata”.
  2) Tajny pakt David Rockefeller – Jaruzelski z 1985 r.
  3) Anthony Fauci, zlecił i sfinansował badania w celu stworzenia zakaźnego koronawirusa z defektem replikacji, ukierunkowanego specyficznie na ludzkie płuca – wniosek patentowy zgłoszony został 19.04.2002 roku. SARS – US Patent 727 93 27! NIE MA NOWEGO WIRUSA od 20 lat!!
  4) Zmanipulowana przez WHO nazwa pandemii.
  5) Korupcyjne przejmowanie mediów i Event 201 (B. Gates i Światowe Forum Ekonomiczne).
  6) Biolog med. – dr Piotr Witczak, były prac. AOTMiT przytacza wnioski z rzetelnie przeprowadzonych, przede wszystkim randomizowanych badań, często zestawionych w metaanalizach, np. o “skuteczności” maskowania.
  7) Wmuszanie szczepionkowych preparatów także dzieciom – pomimo wszelkim naukowym przesłankom!
  8) Globalna “tendencja” postępowania wobec osoby, u której rozwijają się objawy covid, polega na – “czekaniu i – NIE LECZENIU” (pomimo istnienia bezpiecznych i skutecznych leków)! – wykł. akadem i praktykujący lekarz dr Peter McCullough, w rozmowie z red. Grzegorzem Płaczkiem w “ToSieSamoKomentuje”.
  9) Uporczywe i desperackie trwanie przez rządy przy szczepionkowej strategii (kłamstwa, szantaż, przekupstwo), mimo ewidentnego braku zapowiadanych efektów (kraje o największej liczbie zaszczepionych mają obecnie największą liczbę zachorowań).
  10) Olbrzymia liczba zgonów i ciężkich obrażeń, występujące po przyjęciu genetycznych, szczepionkowych preparatów w oficjalnych bazach danych.
  >>>>>To tylko niektóre warte uwagi problemy!

  Odpowiedz
  • A kiedy nagroda Nobla dla Heleny? A może właściwsza by była nagroda Darwina?
   Ten tekst “[…] w Polsce od 2 lat nikt już nie umiera na grypę, na którą do 2019 roku umierało dziesiątki tysięcy Polaków […]” szczególnie przykuł moją uwagę bo do całej reszty bezwartościowej treści trudno się odnieść. To jak polemizowanie ze scenarzystami Matrix’a.
   Więc odpalam google i wyszukuję hasło “grypa śmiertelność w polsce”. Jako pierwszy wylatuje poniższy link:
   wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm
   Klikam. Ja wiem że Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w domenie gov.pl nie jest tak wiarygodny jak felietony nawiedzonych wieszczy na fejsbuku, jutjubje czy cda.pl, ale od czegoś musiałem jednak zacząć. Klikam więc na wykres opisany jako “Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz liczba zgonów z powodu grypy w latach 1975 – 2020”. Link:
   wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/Ryc_1.jpg
   Obok mamy analizę na 100tys mieszkańców.
   wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/Ryc_2.jpg
   I jakbym na to nie spojrzał, to widze że przykładowo w 2020 na grypę zmarło ok 175 osób. w 2019 jakieś 225, w 2018 ok 100. Niestety w dokumentach archiwalnych nie potrafię odnaleźć dokładnych liczb narastająco za rok, a na sumowanie raportów tygodniowych szkoda mi czasu. Więc ja mam pytanie skąd dane o tych dziesiątkach tysięcy ofiar grypy? Liczone od średniowiecza? Tacy publicyści jak Helena jeszcze w tych czasach tkwią. Ja rozumiem. Ale w ostatnich 45 latach to na moje oko coś w granicach 8000 ludzi straciło życie w walce z grypą. Nie rocznie. Za 45 lat!
   No to teraz zainteresowanych zapraszam tu:
   http://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/
   Jest tam taki ciekawy wykres zatytułowany “Daily New Deaths in Poland”
   Bez problemu odnajdujemy wyniki np z grudnia 2021, gdzie dziennie raportowanych było po 400, 500 zgonów. Dziennie.
   A teraz apel, by ci którzy już włączyli myślenie teraz je wyłączyli bo z tego ich myślenia nic wartościowego nie wychodzi. Teraz włącznie za to kalkulatory. Będzie z tego większy pożytek. Dobrze również powtórzyć sobie podstawy rachunku prawdopodobieństwa. Za moich czasów to chyba była 4 klasa liceum. Kto ma maturę powinien to jakoś ogarnąć. No i teraz liczymy, co jest bardziej prawdopodobne – zejść na grypę czy na covid gdy grypa wykończyła ok 8000 osób w 45 lat a covid wykończył ponad 100000 w dwa lata? Gdybym pod zmienne podstawił wartości z mojego otoczenia w którym – jak żyje prawie 50 lat – to na grypę nie pochowałem nikogo a w 2020 roku covid dodał 3 nowe miejscówki do odwiedzenia we Wszystkich Świętych, otrzymałbym dzielenie przez zero.
   Do kolejnego zadania trzeba się dodatkowo przygotować. W google wpisujemy hasło “szczepienie covid raport nop”. pierwszy link wiedzie tu:
   http://www.pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/
   po czym otwieramy pierwszy z góry raport ze stanem na dzień 15 stycznia 2022.
   Już słyszę jęk zawodu że to znowu dane z PZH a nie wyplute przez jakiś generator liczb pseudolosowych i wstawione w pięknie wyglądającą prezentację na ogólnodostępnym serwisie gdzie każdy bez opamiętania i odpowiedzialności może publikować co tylko mu się podoba.
   Jako parametry wejściowe przyjmujemy następujące liczby:
   Liczba dawek: 49 264 863
   Liczba NOPów ciężkich + poważnych: 501+1 680 = 2 181
   Czyli na bez mała 50 milionów szczepień, 2 181 wiązało się z ciężkimi lub poważnymi konsekwencjami. Dla zainteresowanych polecam analizę co też wlicza się do NOPów poważnych. No i teraz konfrontujemy to z innymi liczbami:
   Ilość zakażeń COVID: 4 547 315
   Ilość zgonów: 103 846
   No i teraz liczymy co jest bardziej prawdopodobne – NOP w wyniku szczepienia czy cmentarz za sprawą COVIDa?
   Odpowiedzi zostawcie dla siebie lub prześlijcie Helenie. A teraz na powrót możecie włączyć myślenie.

   Odpowiedz
  • A kiedy nagroda Nobla dla Heleny? A może właściwsza by była nagroda Darwina?
   Ten tekst “[…] w Polsce od 2 lat nikt już nie umiera na grypę, na którą do 2019 roku umierało dziesiątki tysięcy Polaków […]” szczególnie przykuł moją uwagę bo do całej reszty bezwartościowej treści trudno się odnieść. To jak polemizowanie ze scenarzystami Matrix’a.
   Więc odpalam google i wyszukuję hasło “grypa śmiertelność w polsce”. Jako pierwszy wylatuje poniższy link:
   wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm
   Klikam. Ja wiem że Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w domenie gov.pl nie jest tak wiarygodny jak felietony nawiedzonych wieszczy na fejsbuku, jutjubje czy cda.pl, ale od czegoś musiałem jednak zacząć. Klikam więc na wykres opisany jako “Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz liczba zgonów z powodu grypy w latach 1975 – 2020”. Link:
   wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/Ryc_1.jpg
   Obok mamy analizę na 100tys mieszkańców.
   wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/Ryc_2.jpg
   I jakbym na to nie spojrzał, to widze że przykładowo w 2020 na grypę zmarło ok 175 osób. w 2019 jakieś 225, w 2018 ok 100. Niestety w dokumentach archiwalnych nie potrafię odnaleźć dokładnych liczb narastająco za rok, a na sumowanie raportów tygodniowych szkoda mi czasu. Więc ja mam pytanie skąd dane o tych dziesiątkach tysięcy ofiar grypy? Liczone od średniowiecza? Tacy publicyści jak Helena jeszcze w tych czasach tkwią. Ja rozumiem. Ale w ostatnich 45 latach to na moje oko coś w granicach 8000 ludzi straciło życie w walce z grypą. Nie rocznie. Za 45 lat!

   Odpowiedz
   • No to teraz zainteresowanych zapraszam tu:
    http://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/
    Jest tam taki ciekawy wykres zatytułowany “Daily New Deaths in Poland”
    Bez problemu odnajdujemy wyniki np z grudnia 2021, gdzie dziennie raportowanych było po 400, 500 zgonów. Dziennie.
    A teraz apel, by ci którzy już włączyli myślenie teraz je wyłączyli bo z tego ich myślenia nic wartościowego nie wychodzi. Teraz włącznie za to kalkulatory. Będzie z tego większy pożytek. Dobrze również powtórzyć sobie podstawy rachunku prawdopodobieństwa. Za moich czasów to chyba była 4 klasa liceum. Kto ma maturę powinien to jakoś ogarnąć. No i teraz liczymy, co jest bardziej prawdopodobne – zejść na grypę czy na covid gdy grypa wykończyła ok 8000 osób w 45 lat a covid wykończył ponad 100000 w dwa lata? Gdybym pod zmienne podstawił wartości z mojego otoczenia w którym – jak żyje prawie 50 lat – to na grypę nie pochowałem nikogo a w 2020 roku covid dodał 3 nowe miejscówki do odwiedzenia we Wszystkich Świętych, otrzymałbym dzielenie przez zero.
    Do kolejnego zadania trzeba się dodatkowo przygotować. W google wpisujemy hasło “szczepienie covid raport nop”. pierwszy link wiedzie tu:
    http://www.pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/
    po czym otwieramy pierwszy z góry raport ze stanem na dzień 15 stycznia 2022.
    Już słyszę jęk zawodu że to znowu dane z PZH a nie wyplute przez jakiś generator liczb pseudolosowych i wstawione w pięknie wyglądającą prezentację na ogólnodostępnym serwisie gdzie każdy bez opamiętania i odpowiedzialności może publikować co tylko mu się podoba.
    Jako parametry wejściowe przyjmujemy następujące liczby:
    Liczba dawek: 49 264 863
    Liczba NOPów ciężkich + poważnych: 501+1 680 = 2 181
    Czyli na bez mała 50 milionów szczepień, 2 181 wiązało się z ciężkimi lub poważnymi konsekwencjami. Dla zainteresowanych polecam analizę co też wlicza się do NOPów poważnych. No i teraz konfrontujemy to z innymi liczbami:
    Ilość zakażeń COVID: 4 547 315
    Ilość zgonów: 103 846
    No i teraz liczymy co jest bardziej prawdopodobne – NOP w wyniku szczepienia czy cmentarz za sprawą COVIDa?
    Odpowiedzi zostawcie dla siebie lub prześlijcie Helenie. A teraz na powrót możecie włączyć myślenie.

    Odpowiedz
   • No to teraz zainteresowanych zapraszam tu:
    http://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/
    Jest tam taki ciekawy wykres zatytułowany “Daily New Deaths in Poland”
    Bez problemu odnajdujemy wyniki np z grudnia 2021, gdzie dziennie raportowanych było po 400, 500 zgonów. Dziennie.
    A teraz apel, by ci którzy już włączyli myślenie teraz je wyłączyli bo z tego ich myślenia nic wartościowego nie wychodzi. Teraz włącznie za to kalkulatory. Będzie z tego większy pożytek. Dobrze również powtórzyć sobie podstawy rachunku prawdopodobieństwa. Za moich czasów to chyba była 4 klasa liceum. Kto ma maturę powinien to jakoś ogarnąć. No i teraz liczymy, co jest bardziej prawdopodobne – zejść na grypę czy na covid gdy grypa wykończyła ok 8000 osób w 45 lat a covid wykończył ponad 100000 w dwa lata? Gdybym pod zmienne podstawił wartości z mojego otoczenia w którym – jak żyje prawie 50 lat – to na grypę nie pochowałem nikogo a w 2020 roku covid dodał 3 nowe miejscówki do odwiedzenia we Wszystkich Świętych, otrzymałbym dzielenie przez zero.
    Do kolejnego zadania trzeba się dodatkowo przygotować. W google wpisujemy hasło “szczepienie covid raport nop”. pierwszy link wiedzie tu:
    http://www.pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/
    po czym otwieramy pierwszy z góry raport ze stanem na dzień 15 stycznia 2022.
    Już słyszę jęk zawodu że to znowu dane z PZH a nie wyplute przez jakiś generator liczb pseudolosowych i wstawione w pięknie wyglądającą prezentację na ogólnodostępnym serwisie gdzie każdy bez opamiętania i odpowiedzialności może publikować co tylko mu się podoba.

    Odpowiedz
   • No to teraz zainteresowanych zapraszam tu:
    worldometers.info/coronavirus/country/poland/
    Jest tam taki ciekawy wykres zatytułowany “Daily New Deaths in Poland”
    Bez problemu odnajdujemy wyniki np z grudnia 2021, gdzie dziennie raportowanych było po 400, 500 zgonów. Dziennie.
    A teraz apel, by ci którzy już włączyli myślenie teraz je wyłączyli bo z tego ich myślenia nic wartościowego nie wychodzi. Teraz włącznie za to kalkulatory. Będzie z tego większy pożytek. Dobrze również powtórzyć sobie podstawy rachunku prawdopodobieństwa. Za moich czasów to chyba była 4 klasa liceum. Kto ma maturę powinien to jakoś ogarnąć. No i teraz liczymy, co jest bardziej prawdopodobne – zejść na grypę czy na covid gdy grypa wykończyła ok 8000 osób w 45 lat a covid wykończył ponad 100000 w dwa lata? Gdybym pod zmienne podstawił wartości z mojego otoczenia w którym – jak żyje prawie 50 lat – to na grypę nie pochowałem nikogo a w 2020 roku covid dodał 3 nowe miejscówki do odwiedzenia we Wszystkich Świętych, otrzymałbym dzielenie przez zero.
    Do kolejnego zadania trzeba się dodatkowo przygotować. W google wpisujemy hasło “szczepienie covid raport nop”. pierwszy link wiedzie tu:
    pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/
    po czym otwieramy pierwszy z góry raport ze stanem na dzień 15 stycznia 2022.
    Już słyszę jęk zawodu że to znowu dane z PZH a nie wyplute przez jakiś generator liczb pseudolosowych i wstawione w pięknie wyglądającą prezentację na ogólnodostępnym serwisie gdzie każdy bez opamiętania i odpowiedzialności może publikować co tylko mu się podoba.

    Odpowiedz
    • Jako parametry wejściowe przyjmujemy następujące liczby:
     Liczba dawek: 49 264 863
     Liczba NOPów ciężkich + poważnych: 501+1 680 = 2 181
     Czyli na bez mała 50 milionów szczepień, 2 181 wiązało się z ciężkimi lub poważnymi konsekwencjami. Dla zainteresowanych polecam analizę co też wlicza się do NOPów poważnych. No i teraz konfrontujemy to z innymi liczbami:
     Ilość zakażeń COVID: 4 547 315
     Ilość zgonów: 103 846
     No i teraz liczymy co jest bardziej prawdopodobne – NOP w wyniku szczepienia czy cmentarz za sprawą COVIDa?
     Odpowiedzi zostawcie dla siebie lub prześlijcie Helenie. A teraz na powrót możecie włączyć myślenie.

     Odpowiedz
 20. Wolność słowa czy cenzura wypowiedzi? 10 razy próbowałem zamieścić komentarz (odpowiedź) i nic. Przypadek?

  Odpowiedz
 21. Wybaczcie zaspamowanie artykułu, ale komentarze nie chciały się publikować. mam nadzieję że moderator będzie w stanie ogarnąć moje powielone wypowiedzi.

  Odpowiedz
  • Nie ma co wybaczać, kawał dobrej roboty Pan odwalił, dzięki. Pani Helena jak czytać uważnie jej komentarze to widać że celowo przekopiowuje obszerne fragmenty swoich wcześniejszych komentarzy, a fantazja jej z każdym rośnie, rozpędza się coraz bardziej. A bzdury sięgają szczytów absurdu, Najlepszy przykład to grypa i jej śmiertelność /pewnie napisze że wliczyła w to hiszpankę/. Chyba nawet nie wie, że się ośmiesza. Zadał Pan sobie trud ale p Helena na pewno znowu znajdzie i wklei odpowiednie linki z jedynie słuszną treścią, ma cel i realizuje go konsekwentnie, można by powiedzieć: cel uświęca środki, nie ważne ofiary

   Odpowiedz
  • Szanowny Dasiu!
   Strona techniczna zamieszczania komentarzy – zauważyłam, że ostatnio komentarze bez linków wchodzą od razu, a inne są weryfikowane.
   Jak Pan widzi, zacytowany przeze mnie komentarz – @krzyswroblowiec, ma prześmiewczy charakter, więc i dane są przerysowane.
   Co do grypy, to raczej taka jednostka chorobowa chyba rzadko wpisywana jest jako przyczyna zgonu. Powikłania pogrypowe już – tak! Są różne, ale chyba najczęstszym było i jest – zapalenie płuc, potem pewnie zaburzenia krążenia i problemy z sercem. I tu już w konkretnych liczbach można znaleźć w statystykach śmiertelność. A, że wszystkie te przyczyny pasują “jak ulał” do najpopularniejszej obecnie choroby, więc zostały wykorzystane do podbijania statystyk zgonów covidowych. Dowodem na to, jest zestawienie oficjalnych danych MZ przez lek. Jerzego Milewskiego, gdzie liczba RTG płuc, podana łącznie z liczbą tomografii płuc, czyli dot. diagnostyki obrazowej (“obraz radiologiczny dla zapalenia płuc jest kluczowy” – lek. med. Jerzy Milewski w: “do Rzeczy” i na nowym kanale BanBye, wRealu24) i liczba ta jest o 1/5 MNIEJSZA w roku 2020 – trwa pandemia!!?, niż w 2019 i w 2018. Liczba zdiagnozowanego zapalenia płuc jest MNIEJSZA w 2020 PRAWIE O POŁOWĘ! w zestawieniu z 2018. Liczba osób wentylowanych mechanicznie i poddanych respiratoroterapii jest także MNIEJSZA w 2020, niż w 2019 i 2018. Jest jeszcze sumaryczna liczba hospitalizacji, których w 2020 było o prawie 1/3 MNIEJ, niż w 2019 r.
   Dziwnie się ta pandemia zarysowuje, nieprawdaż?
   Może jeszcze rozprawi się Pan z podanymi przeze mnie pozostałymi punktami?

   Odpowiedz
   • Faktycznie dziwnie się ta pandemia zarysowuje. Szczególnie jeśli człowiek zada sobie trud i sprawdzi ile łóżek w szpitalach – nawet tym lokalnym w Lublińcu – zostało w poprzednich falach zarezerwowanych dla pacjentów COVIDowych. Szczególnie jeśli człowiek w 2020 i z początkiem 2021 musiał sobie zadać trud by wykonano mu planowy (znaczy się planowy to on był wcześniej), nie ratujący życie ale umożliwiający w miarę normalne funkcjonowanie zabieg i to bynajmniej nie zabieg chirurgii plastycznej. Tak, jestem w stanie uwierzyć że liczba hospitalizacji w ostatnich dwóch latach była mniejsza niż w latach wcześniejszych i na własnej skórze odczułem powód, będąc przesuwany na lepsze czasy po pandemii.
    Czy na prawdę mam się rozprawiać ze stawianymi tezami o rządzie światowym? To jak polemizowanie z proroctwami Wróżbity Macieja. Jednak przekornie dodam tylko, że podobne przesłanki można odnaleźć dajmy na to w “Wolnie światów” czy w “Dniu Niepodległości”. To nic odkrywczego że nic nie zjednoczy ludzkości bardziej niż atak kosmitów. Inna sprawa że nawet jeśli ta wypowiedź jest prawdziwa, to jedyne co się na razie sprawdza to wyrwany z kontekstu wycinek zdania “…to porządny globalny kryzys.” Bo ja jakoś instalowania światowego rządu nie widzę. Może i Pan Putin chce się zainstalować w Kijowie, może i Pan Xi Jinping ma ochote zainstalować się na Tajwanie, może nawet i IV Rzesza się buduje, ale zjednoczenia na szczeblu światowym ja dostrzec nie potrafię.
    Miłośnikom telewizorów i teorii spiskowych, polecam jednak ten film:
    https://www.filmweb.pl/film/Spisek+antyszczepionkowy-2021-877203
    Punkt trzeci to już mnie przerósł całkowicie.
    https://patents.google.com/patent/US7279327B2/en
    Przecież to dotyczy opatentowania bazy szczepionki na chorobę SARS, która wybuchła w Chinach właśnie w 2002 roku. Nie wiem czy określenie “baza szczepionki” jest określeniem fachowym. To nie jest patent na żaden wirus sensu stricte. Nie ma patentu = nie ma wirusa? A to ten Omicron też nie istnieje bo sie skurczybyk nie opatentował? O to chodzi? Nie mam pojęcia czego to ma dowodzić.
    Ad 9) uporczywe i desperackie trwanie przez antyszczepionkowych propagandzistów którzy dążąc do popularności, poczytności i premii za liczbę wyświetleń, subskrypcji i followersów, zaprzeczających skuteczności szczepionek, za cenę ludzkiego życia i nieszczęścia rodzin. Osoby zainteresowane zapraszam na stronę:
    https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=OWID_WRL#
    Można tam wyświetlić kraje posortowane wg procentu wyszczepienia. Dane takie można wyeksportować do Excela, by skonfrontować je np ze wskaźnikiem śmiertelności. Skuteczność szczepień widać szczególnie wyraźnie, jeśli np analizujemy liczbę zgonów za m 2021. Do czerwca 2021 wyszczepienie w różnych krajach postępowało w różnym tempie. A do grudnia 2020 zaszczepiony nie był nikt. Jeszcze bardziej przekonuje wykonanie porównania stopnia wyszczepienia względem ilości infekcji i zgonów.
    Przy okazji chciałbym spytać o link do równie oficjalnych baz danych zawierających liczby na poparcie tezy postawionej w punkcie 10.

    Odpowiedz
    • Strasznie “przegadane” są Pana komentarze! Dają wrażenie dużego profesjonalizmu, ale zupełnie brakuje mi w nich obiektywizmu. Wypowiedzi – tylko pod jedynie słuszną tezę, bardzo politycznie poprawnej. Dla mnie – kłamliwe nudnej!
     Łóżka covidowe, jak i szpitale tymczasowe, stały najczęściej puste! Jeśli salę 5-7 osobową przekształca się na covidową (z jednym łóżkiem) to miejsca dla zwykłych chorych brakowało.
     “Dwa sensacyjne zeznania”: dr D. Martin: “Przejrzeliśmy około 4 tysięcy patentów dotyczących koronawirusa SARS i zrobiliśmy drobiazgowy przegląd finansowania z nimi związany. (…) Dokument patentowy opublikowany wiosną 2020 r. ma tu krytyczne znaczenie. Wzięliśmy zgłoszoną sekwencję genową, która została – rzekomo, wyizolowana jako nowy koronawirus (na co wskazywał organ WHO – ICTV – Międzynarodowy Komitet Taksonomii Wirusów) i porównaliśmy ze zgłoszeniami patentowymi zarejestrowanymi do wiosny 2020 r. (…) W rzeczywistości w rejestrach patentowych znaleźliśmy zapisy sekwencji, będących atrybutami nowości koronawirusa w zgłoszeniach patentowych z 1999 roku. Więc, nie tylko, że nie ma tu niczego nowego, to nie ma tu niczego nowego od dwóch dekad! Co potwierdzają zgłoszenia patentowe (…) W opisie jest ujęte: konkretne sekwencjonowanie genów, domena wiążąca ACE2, białko kolcowe S1 i inne elementy, o których wiadomo, że składają się na ten przerażający patogen. Zostały zaprojektowane i mogą być syntetyzowane w laboratorium przy użyciu technologii sekwencjonowania genów, dzięki której kod komputerowy można przekształcić w patogen docelowy lub pośredni. (…) Niepokojące było to, że koronawirus rozpatrywany był jako kandydat do stworzenia broni biologicznej (…) Pierwszy publiczny raport w tej sprawie złożyliśmy pod koniec 2001 roku – 20 lat temu!” Pod tekstem jest link do całego zeznania.
     A punkty 4-8? Starałam się zachować chronologię zdarzeń, ale jest ich tam tylko mała próbka. Link “100 dowodów” rzetelnie je porządkuje i omawia, polecam!

     Odpowiedz
 22. 24 stycznia godz10.35-” w Polsce od 2 lat nikt już nie umiera na grypę, na którą do 2019 roku umierało dziesiątki tysięcy Polaków. A umieralność na zapalenie płuc też spadła od 2019 roku o ponad połowę”
  24stycznia godz 19,05 “Co do grypy, to raczej taka jednostka chorobowa chyba rzadko wpisywana jest jako przyczyna zgonu” to cytaty z pani komentarzy. Szanowna Pani specjalistko wszechnauk medycznych, genetyki, itd, itp każdy pacjent przyjmowany na jakikolwiek oddział z podejrzeniem i objawami typowymi dla covid ma wykonywane badanie rentgenowskie, najczęściej rezonans magnetyczny czy tomografię i to są fakty, warto też zauważyć że na czas pandemii większość a może nawet i wszystkie zakłady pracy przestały kierować swoich pracowników na tzw badania okresowe czyli odpadło tysiące badań ze statystyki , podobnie z hospitalizacjami, wiele planowych zabiegów w stanach nieostrych a także zostało odwołanych czy przełożonych na inne późniejsze terminy. “Dziwnie się ta pandemia zarysowuje, nieprawdaż?” – prawdaż, w pani twórczości rzeczywiście, odrobina rzetelności by się przydała jeśli pani jeszcze pamięta co znaczy ten termin

  Odpowiedz
 23. https://stodowodow.pl/ bardzo rzetelnie przedstawione są chyba wszystkie istotne aspekty obecnej “pandemii”

  Odpowiedz
  • A tak sama coś od siebie, bez linkowania?

   Odpowiedz
   • szkoda mi czasu na to, czym ktoś inny już się dobrze zajął!

    Odpowiedz
   • już trzecią godzine mój komentarz jest maglowany. szok

    Odpowiedz
   • nie bądźmy zbyt wymagający. ludzie nie po to włączali myślenie by teraz samodzielnie coś analizować. To tak jakby kupić pralke automatyczną a potem prać ręcznie. Niestety trzeba to robić za nich.
    Ja jestem bardzo wdzięczny za ten link bo o istnieniu akurat tego portalu nie miałem pojęcia a jednak jest on bardzo poczytny, opiniotwórczyz szeroko znany i ceniony. W chwili w której piszę ten komentarz można zobaczyć informację że serwis został odwiedzony 5954 razy. Sam podniosłem licznik chyba o 5 punktów, więc reszta to pewnie Helena.
    No dobrze. Przyjrzyjmy się zawartości. Zakładka nr 1 – Skuteczność i mechanizm działania preparatów mRNA
    Dowód #1: Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia obalają skuteczność „szczepień”
    I to jest punkt w którym zawsze się z antyszczepionkowcami zgadzam. Od początku popularna była retoryka że szczepionki zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa oraz nie dopuszczają do zakażenia. No niestety było to zbytnie uproszczenie albo wręcz marketingowa nieprawda. Autor portalu udowadnia w oparciu o oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia, że po porównaniu statystyk z dnia 31.12.2021 do 15.10.2021 w masie infekcji 40,34% przypadków należło do osób zaszczepionych. Jeszcze gorzej wygląda to porównując wspomniany 31.12.2021 do 24.12.2021, bo w tej masie infekcji aż 57,07% należało do osób zaszczepionych. Ale oczywiście jedyny obiektywny autor opracowujący jedyne ucziwe, rzetelne i obiektywne dane, nie raczył do tej analizy dodać linka do tweet’a MZdrowia

    twitter.com/search?q=Zgony%20os%C3%B3b%20zaka%C5%BConych&src=typed_query

    w oparciu o który można by wysnuć niepokojąco niezgodne z retoryką portalu przypuszczenie, że 55% społeczeństwa jest wyszczepione,to i w ogólnej liczbie zgonów liczba zgonów osób zaszczepionych powinna wynosić ok 55% czyli na chwilę pisania tego przydługawego i nieobiektywnego komentarza jakieś 37 165 a nie 8 161. No cóż, takie prawo autora portalu, by pomijać to co niewygodne a zawierać tylko to co obiektywne. Ludzie się i tak się nie zorientują bo ślepo wierzą w to czym ktoś inny się już dobrze zajął. Cytując klasyka “ciemny lud wszystko kupi”. Kolejna sprawa to od początku nikt nie ukrywał ze odpowiedź immunologiczna na szczepienie organizmu 40-latka i 80-latka będzie nieporównywalna. Opracowanie korelacji pomiędzy wiekiem osób zaszczepionych a śmiertelnością w przygotowaniu.
    Jedziemy dalej.
    Dowód #2: Rekordowe ilości zakażeń, mimo 70-90% wyszczepienia
    Ok. Wbijamy na adres:

    ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=OWID_WRL#

    Bierzmy na tapetę miarę “People fully vaccinated”. Sortujemy po procencie wyszczepienia na dzień dzisiejszy. Trzeba coś wybrać o w miarę podobnym stopniu zagęszczenia ludności jak nasz kraj.
    Dla nalizy zgonów wybrałem okres od 01.07.2021 do dnia dzisiejszego. No i mamy:
    1. Portugalia / wyszczep: 90.34% / zgonów na milion mieszkańców: 247.05
    2. Korea Południowa / wyszczep: 85.46% / zgonów na milion mieszkańców: 88.96
    3. Hiszpania / wyszczep: 81.81% / zgonów na milion mieszkańców: 237.69
    4. Dania / wyszczep: 81.10% / zgonów na milion mieszkańców: 186.81
    5. Japonia / wyszczep: 79.07% / zgonów na milion mieszkańców: 29.49
    6. Irlandia / wyszczep: 77.51% / zgonów na milion mieszkańców: 218.15
    7. Włochy / wyszczep: 75.66% / zgonów na milion mieszkańców: 269.81
    8. Austria / wyszczep: 74.12% / zgonów na milion mieszkańców: 364.26
    9. Niemcy / wyszczep: 72.73% / zgonów na milion mieszkańców: 309.33
    10. Polska / wyszczep: 57.12% / zgonów na milion mieszkańców: 762.02
    11. Słowacja / wyszczep: 48.46% / zgonów na milion mieszkańców: 947.65
    Odrzucając kraje dalekowschodnie które są w tym zestawieniu ewenementem, otrzymujemy idealne potwierdzenie na zależność wyszczepienia do ilości zgonów. Oczywiście takie wnioski należy opracować samodzielnie, bo nawet na portalu typu TysiącDowodów, ba nawet na portalu DowodyZTysiącaIJednejNocy się nie znajdzie.

    Dowód #3: Ciężko chorują głównie osoby w pełni zaszczepione
    Czyli przed szczepieniami nie było ciężkich przypadków? No zaiście ciekawie nam się ta pandemia zarysowuje.

    Dowód #4: Preparaty mRNA nie chronią nawet przed zgonem
    Tak, to prawda, nie chronią w 100%

    Dowód #5: Mutacje są odporne na „szczepionki”, a nawet mogą być przez nie wywoływane
    No jasne. Nie byłoby szczepionki, nie byłoby mutacji. Aż chciałoby się cofnąć czas do końca 2020 roku kiedy to jeszcze nie było szczepionek. Oczywiście doczytanie że:
    Wariant Alfa (brytyjski) … po raz pierwszy zidentyfikowany we wrześniu 2020 r.
    Wariant Beta (południowoafrykański) … pojawił się po raz pierwszy w maju lub wrześniu 2020 r. w RPA.
    Wariant Gamma (brazylijski) … został po raz pierwszy wykryty w Brazylii w listopadzie 2020 r.
    Wariant Delta (indyjski) … został po raz pierwszy wykryty w Indiach pod koniec 2020 r.
    Wariant Omikron … został wykryty na początku listopada 2021 r. – to tak dla uczciwości dodaję

    Mam jechać dalej po tych wszystkich rzetelnie opracowanych naukowych dowodach? Nie ma ich stu. Jest sporo wakatów. Jako zadanie domowe proponuję własne rozważania w domowym zaciszu nad najlepszymi pośród doskonałych:
    DOWÓD #7: Kraje z niskim wskaźnikiem wyszczepienia mają mało infekcji
    DOWÓD #12: Wkrótce
    / ok, ja poczekam 🙂
    DOWÓD #22: Białko kolca hamuje naprawę DNA, powodując m.in. nowotwory
    / to eksperyment o którym nic nie wiadomo. ale to jedno już udowodniono 🙂
    DOWÓD #60: Dodatki COVID-owe
    / to też jest fajne:
    Opłaca się mieć u siebie w szpitalu chorego z COVID-em!
    / Tak, to prawda. Potwierdzam. Tylko teraz już nie wiem czy ta pandemia to spisek Billa Gatesa czy może zmowa pielęgniarek? A może to pielęgniarki rządzą światem?
    DOWÓD #89 ISTNIEJE HIPOTEZA, ŻE MASKA ZWIĘKSZA RYZYKO COVID-19

    Na końcu warto odwiedzić link “Wesprzyj projekt”. Odwiedzić i oczywiście przeczytać.

    Aż dziw że nie potrafiłem wśród 100 niezbitych dowodów znleźć informacji o tym ze skuteczniejsze od szczepionki są papierosy:

    euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/nikotyna-jednak-chroni-przed-zakazeniem-koronawirusem/
    medonet.pl/koronawirus,papierosy-a-covid-19–nowe-badania-wzbudzaja-kontrowersje,artykul,27428394.html

    No to jak w czasie szychty – kto kurzy ten idzie kurzyć, a kto nie kurzy ten …. najwyższy czas by sie nauczył.
    Pomysłowość badaczy w dzisiejszych czasach jest imponująca.
    Dodatkowo jako 101 dowód załączyłbym jeszcze felieton tego tupu:

    euractiv.pl/section/polityka-wewnetrzna-ue/news/ue-chiny-i-rosja-dezinformacja-koronawirus/

    A propos absurdalności badań przytocze przykład który znalazłem rok temu w którym zespół badał wpływ noszenia szpilek na zapadalność na COVID. Badanie to wykazywało częsciową ochronę niższych dziewczyn chodzących w szpilkach, bo im wyżsi prosto w nos nie chuchali. linku nie zapodam bo nie potrafię odnaleźć. Nie była to polsko-języczna strona. No parodia. Badać można wszystko.

    Wracając do sedna dyskusji, warto mieć własne spojrzenie na informacje spływające do naszej świadomości. Warto sprawdzić to co ja piszę, co piszą inni. Być może spróbować podejść do tematu jeszcze inaczej. Spróbowaćwyciągnąć jeszcze inne wnioski. Inaczej będziecie jak taka Helena, którą każdy z łatwością zmanipuluje, a ona będzie myślała że niesie Wam kaganek oświaty.

    Odpowiedz
    • Gadu, gadu gadka, była sobie…
     Pominął Pan wszystkie niewygodne przykłady. Nie dodał Pan, że prawie każdy dowód opatrzony jest zródłami i warto zajrzeć jakimi (jest np. bliski przykład siemianowickiego szpitala, są dane rządowe i – światowo uznawanych naukowców i instytucji…). Wyrywa Pan z kontekstu zwroty i faktycznie – mogą zabrzmieć niewiarygodnie.
     A tak w ogóle: po co? Pan traci tyle czasu na to, w dużej części: bla, bla, bla…

     Odpowiedz
     • pominąłem? czyli póki nie ustosunkuję się do wszystkich 100 “dowodów” to praca nie jest zaliczona ? 🙂
      że tak spytam jak w szkole nauczyciel głomba: “to ile ja mam z tobą przykładów przerobić żebyś wreszcie zrozumiał?”
      I dlaczego ja nie widzę np odniesienia do poniższego:

      euractiv.pl/section/polityka-wewnetrzna-ue/news/ue-chiny-i-rosja-dezinformacja-koronawirus/

      Odpowiedz
      • Dopiero teraz przeczytałam, korzystając z tłumaczenia strony: >>Dezinformacja rozprowadzana przez profile związane z reżimami w Teheranie i Damaszku, przede wszystkim starała się zburzyć wizerunek Unii Europejskiej jako organizacji „wewnętrznie skłóconej, cynicznej i chylącej się ku upadkowi”<< (pewnie to tylko niedoskonałość tłum.), ale – BARDZO MI SIĘ TO ZDANIE PODOBA! nareszcie PRAWDA o UE 🙂

       Odpowiedz
       • no, translatory tak mają. bo “zburzenie wizerunku organizacji wewnętrznie skłóconej, cynicznej i chylącej się ku upadkowi przez profile w Teheranie i Damaszku” brzmi trochę jak
        “zbudowanie wizerunku organizacji wewnętrznie spójnej, ze świetlistą przyszłością (bla bla bla) przez profile w Teheranie i Damaszku”. a to już w odniesieniu do Syrii i Iranu nie ma najmniejszego sensu. Warto się uczyć języków, nie warto ufać translatorom. Dla ułatwienia również dodam ze sama strona zlinkowana przeze mnie była po polsku.

        Odpowiedz
  • w “wykop” to się bawiłam na początku ich funkcjonowania do póki nie zorientowałam się że i z ich rzetelnością jak i u Pani bywa różnie. Wierzę, że Pani rzetelnie kopiuje i wkleja

   Odpowiedz
 24. łój… , toć mówiłem, że Pani Helena ma już swoją jedynie prawdziwą religię: CIPY&PASTE, … a gdyby tak wyłączyć Pani Helenie internet (?) – cóż by biedna poczęła? Ups… , przepaść… , karamba, hokus-pokus, abra-kadabra, … przepraszam… , bynajmniej nie życzę i nie planuję zamachu na tej Pani życie, … tylko sobie gdybam…, … i współczuwam… ogłupienia.

  Odpowiedz
  • Biednyś Ty, panie Twardowski – tak sam jeden na Księżycu! Odzwyczaiłeś się od zwykłych rozmów z rodziną, ze znajomymi, którzy żyją nie tylko w Lublińcu, nie tylko w Polsce, ale i w in. krajach. Można czerpać naprawdę ogromną wiedzę z Internetu (przy odpowiedniej dyscyplinie czasowej:), ale kopalnią informacji jest przecież bezpośredni kontakt z innym człowiekiem.
   Dopiero niedawno usłyszane (i potwierdzone bezpośrednio). Trochę starsza ode mnie osoba (niestety, z b. wieloma chorobami: nadciśnienie, cukrzyca i in.) trafiła na covidowy oddział – a nie była zaszczepiona preparatem genetycznym. Po czterech tygodniach ta osoba wróciła do domu, ale czterech pacjentów z tej sali (w pełni zaszczepionych), w tym czasie, niestety ZMARŁO!
   To jednostkowy przypadek, ale jeśli posłucha się wielu wiarygodnych relacji, wtedy można je nawet zestawić i opracować (bez Internetu:)
   Otwórz Pan oczy (jeśli masz zamknięte) i NIE NAMAWIAJ innych, żeby je zamknęli!

   Odpowiedz
 25. Oczywiście Panie Twardowski. Pamiętaj Pan że tylko nas wolno napominać a my to mamy posłusznie siedzieć cicho i ciemnotę łykać pełnymi garściami. I absolutnie nie wchodź Pan w polemikę. Bo skąd bidna prosta kobita ma wziąć argumenty jak jej w trybie pilnym żaden “analityk” ze 100 dowodów z komornikiem na karku odpowiedzi nie opracuje. Swoją drogą fantastyczny ten argument że “[…] wtedy można je nawet zestawić i opracować (bez Internetu:) […]”
  Choć jakoś wcześniej metoda Koppiego-Pejsta stosowana była na potęgę 🙂

  Odpowiedz
  • Zadaj Pan bidnej, prostej kobicie (testująco) pytanie, które Pana tak męczy i się przekonasz. A tak strzępisz Pan język po próżnicy!

   Odpowiedz
   • testująco prosta kobita to niech sobie sama porozwiązuje quizy na onecie, bo pytań do niej nie mam żadnych. Na tyle się naczytałem wypowiedzi, że obraz buduje się sam. Do tej pory ABSOLUTNIE NIGDY NICZEGO NIGDZIE (przysięgam!!) nie komentowałem. Ale po lekturze zamieszczonych na lubliniecki.pl wypowiedzi coś we mnie pękło i jak w piosence grupy Lombrad
    “… aż pomyślałem, milczenia dość”

    Odpowiedz
    • Zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania – prawie wierzę tej przysiędze:) Może, niedaleka już (ufam!), przyszłość pozwoli spojrzeć na świat inaczej i choćby niektóre podziały między ludźmi zaczną znikać.
     A swoją drogą, łatwo Pan zrezygnował z możliwości błyskotliwego ośmieszenia mnie! 🙂

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.