Zmiana wysokości ekwiwalentu za udział w akcjach dla strażaków z OSP BORONÓW. Rada Gminy przyjęła uchwałę

Zmiana wysokości ekwiwalentu za udział w akcjach dla strażaków z OSP BORONÓW. Rada Gminy przyjęła uchwałę

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boronowie – jedynej tego rodzaju organizacji działającej na terenie gminy – będą otrzymywać wyższe ekwiwalenty za udział w akcjach gaśniczych. Taką decyzję podjęła rada Gminy Boronów, zmieniając wcześniejsze ustalenia zawarte w uchwale z 2008 roku. 

Zgodnie z uchwałą podjętą przez samorządowców 29 grudnia 2008 roku, zarówno stawka za udział w akcjach jak i uczestnictwo w szkoleniach wynosiła 12 złotych za godzinę.

Po niemal 13 latach wysokość ekwiwalentu pieniężnego dla członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Boronowie uczestniczącego w działaniu ratowniczym wzrośnie do 24 złotych / godz. Stawkę za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym utrzymano na poziomie 12 złotych.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Projekt przyjęto jednogłośnie – za wdrożeniem podwyżek głosowali radni : Aniela Frania, Jarosław Gałka, Bogdan Hutsz, Barbara Kożuch, Wioleta Lipka, Aleksander Malcher, Aleksandra Małysa, Grzegorz Mercik, Krystyna Nowak, Teresa Paprotny, Ilona Robok, Antoni Stroba oraz Marian Ślęzok. W ostatnim posiedzeniu nie uczestniczyli: Robert Hucz i Irena Kozak.

W 2020 roku zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Boronowie zadysponowane zostały do 55 zdarzeń – z czego 8 dotyczyło pożarów a 45 innych zagrożeń miejscowych – takich jak wypadki, podtopienia czy usuwanie nadłamanych drzew. To wzrost w stosunku do 45 interwencji podjętych w roku 2019.

Ekwiwalenty w innych gminach powiatu lublinieckiego [na podstawie Biuletynów Informacji Publicznej]

Ciasna – TUTAJ

Herby – TUTAJ

Kochanowice – TUTAJ

Koszęcin – TUTAJ

Lubliniec (OSP) – TUTAJ

Pawonków – TUTAJ

Woźniki – TUTAJ

.

Czytaj również:

KP PSP Lubliniec podsumowała 2020 rok. Zobacz STATYSTYKI dotyczące wyjazdów jednostek OSP w naszych gminach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.