Ruszyły bezpłatne połączenia autobusowe na terenie gminy Koszęcin. W rozkładzie jazdy… nowe miejscowości!

Ruszyły bezpłatne połączenia autobusowe na terenie gminy Koszęcin. W rozkładzie jazdy… nowe miejscowości!

Od dnia 01 lutego 2022 roku dzięki umowie podpisanej pomiędzy GTVBUS Sp. z o.o. a gminą Koszęcin podróżowanie po terenie gminy Koszęcin będzie bezpłatne – poinformowano na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

Podróżni nabywają jedynie płatne bilety wyjeżdżając poza teren gminy w kierunku Lublińca, Tarnowskich Gór, Konopisk, Częstochowy.

Cena biletu z każdej miejscowości gminy będzie jednakowa.

Według informacji podanych przez samorząd, udało się uruchomić nowe linie i połączenia autobusowe, dzięki którym mieszkańcy miejscowości dotychczas wykluczonych z połączeń autobusowych (Brusiek, Cieszowa, Rusinowice) zyskają połączenia z Koszęcinem i Lublińcem.

Oprócz tego, na wniosek UG Boronów i UG Koszęcin w dni robocze uruchamia się nowy poranny kurs do Lublińca umożliwiający dojazd mieszkańcom tych gmin do pracy na godzinę 6.00. Dębowa Góra (5.14) – Boronów (5.18) – Koszęcin Rynek (5.28) – Wierzbie (5.32) – Sadów (5.37)

Mieszkańcy gminy Koszęcin, w dni robocze, ze skomunikowaną przesiadką na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach, będą mogli dotrzeć autobusem GTVBUS do Gliwic.

Jednocześnie trwają prace nad nową siatką połączeń mającą na względzie uruchomienie połączeń w godzinach wieczornych oraz w soboty.

Szczegółowe informacje znajdziecie: TUTAJ [koszecin.pl]

.

Czytaj również:

GMINA BORONÓW: TUTAJ

Gmina Ciasna będzie kontynuować połączenia autobusowe z Lublińcem. Jest jednak mała zmiana…

Mieszkańcy gminy Woźniki mogą być spokojni. Bezpłatne przewozy autobusowe również w 2022 roku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.